Polskie Radio Dzieciom

Wyprawa 63. Przygody w dolinie Drawy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 18:31
Razem z dziką drużyną Dziecięcego Parku Narodowego Leśnej Strugi uczyliśmy się geologii, a dokładnie -  poznawaliśmy świat polodowcowych głazów i dolin w Drawieńskim Parku Narodowym. Pani Ewa dała naszym małym bohaterom specjalne zadanie. Rozmawialiśmy też z leśniczym Marcinem o pracy w terenie i o spotkaniach z wilkami. Na koniec spotkaliśmy się z Bartkiem, który jest miłośnikiem zimorodków.
Audio
  • 09.03.19 Mali strażnicy dzikiego królestwa. Wyprawa 63.
Drawieński Park Narodowy
Drawieński Park NarodowyFoto: Krystian Tyrański

Data emisji: 09.03.2019

Audycję prowadził Krystian Tyrański.

 "Mali strażnicy dzikiego królestwa" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o godz. 17.00.


Zobacz także
Czytaj także

Wyprawa 61. Dzikie skarby

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 18:31
To była niezwykła opowieść o Wolińskim Parku Narodowym, który warto odwiedzić zimą. Odnajdywanie polodowcowych głazów w klifowym brzegu może być nie lada przygodą dla całej rodziny. Warto też odwiedzić żubrowisko, o którym opowiedziały nam Zuzia i Ola. W ramach Małego Uniwersytetu Dziecięcych Parków Narodowych profesor Piotr opowiedział o projektach, które można realizować w terenie. Wyruszyliśmy także do Drawieńskiego Parku Narodowego, by wytropić wydrę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyprawa 62. Tajemnice wydry i polodowcowej krainy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 00:01
Razem z drużyną Dziecięcego Parku Narodowego Leśnej Strugi poznawaliśmy zimowy charakter Drawieńskiego Parku Narodowego. Naszymi przewodnikami byli: pan Szymon i pani Ewa – pracownicy parku. W terenie poznawaliśmy tajemnice życia wydry, oraz polodowcowych głazów.
rozwiń zwiń