Polskie Radio Dzieciom

"Mali strażnicy dzikiego królestwa". Wyprawa 229. Pradawna puszcza

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022 18:35
Kontynuujemy naszą wyprawę szlakiem słonia leśnego i pradawnych lasów porastających Polskę.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Około 12 tys. lat temu z terenu obecnej Polski wycofał się na północ lądolód. Klimat zaczął stopniowo się ocieplać i te tereny zaczęły powoli porastać lasy. Wieki później rosła tu gęsta, potężna puszcza. Około roku 1000 naszej ery niemal cały ten obszar porastał gęsty las..

Posłuchaj
58:23 Radio Dzieciom 2022_09_24-17-00-20_MSK.mp3 24.09.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Mali strażnicy dzikiego królestwa)

Audycję przygotował i prowadził Krystian Tyrański.

Data emisji: 24.09.2022

Godzina emisji: 17:00

 "Mali strażnicy dzikiego królestwa" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o godz. 17.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Mali strażnicy dzikiego królestwa". Wyprawa 227. Historia słonia leśnego i pradawnych lasów

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2022 23:57
Stolica naszego kraju jest wyjątkowa. Jako jedna z trzech stolic wszystkich państw na naszej planecie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z parkiem narodowym. To oznacza, że Warszawa znajduje się tuż przy Szlaku Dzikiej Odysei wiodącym przez wszystkie dwadzieścia trzy polskie parki narodowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mali strażnicy dzikiego królestwa". Wyprawa 228. Z wizytą w Muzeum Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2022 18:35
Muzeum Ziemi w Warszawie to miejsce, gdzie dzisiaj się wybierzemy, by zglebić tajemnice słonia leśnego i pradawnych lasów porastających Polskę.
rozwiń zwiń