X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Ruszył "Dziecięcy koncert życzeń" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 15:45
9 września na antenie Polskiego Radia Dzieciom ruszyła nowa audycja muzyczna „Dziecięcy koncert życzeń”. To zupełnie nowe spotkanie, podczas którego spełniane są muzyczne marzenia dzieci. W każdą niedzielę od 14.00 do 15.00 Słuchacze mogą zadzwonić do studia i przekazać swoje życzenia dla najbliższych oraz zadedykować im specjalną piosenkę.
Audio
  • Premierowa audycja "Dziecięcy koncert życzeń" w Polskim Radiu Dzieciom.
Dziecięcy koncert życzeń: w każdą niedzielę od 14.00 - 15.00.
"Dziecięcy koncert życzeń: w każdą niedzielę od 14.00 - 15.00.Foto: Polskie Radio

- Czasami piosenką chcemy kogoś przeprosić lub powiedzieć, że go bardzo lubimy. I to właśnie będzie można zrobić w „Dziecięcym koncercie życzeń” w każdą niedzielę od 14.00 do 15.00. – powiedział Zbyszek Kozłowski, prowadzący premierową audycję „Dziecięcy koncert życzeń”.


Audycja muzyczna dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 14.00. na antenie PRD. Audycja muzyczna dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 14.00. na antenie PRD.

 - Składamy muzyczne marzenia i spełniamy Wasze życzenia – powiedziała Iza Żukowska, prowadząca wraz ze Zbyszkiem Kozłowskim pierwsze wydanie audycji muzycznej dla dzieci. - Mogą to być życzenia dla Waszych najbliższych i najukochańszych osób: dla mamy, taty, babci dziadka, cioci, wujka, przyjaciela, pani w przedszkolu czy w szkole – dodała dziennikarka PRD. 

Życzenia dla najbliższych można składać na 3 sposoby:

1. Dzwoniąc do studia Polskiego Radia Dzieciom podczas audycji „Dziecięcy koncert życzeń w każdą niedzielę między 14.00 – 15.00. Wówczas można także zamówić specjalną piosenkę i zadedykować ją wybranej osobie. Numer kontaktowy do studia: 22 645 20 55.
2. Pisząc e-mail na adres: koncertdzieci@polskieradio.pl z życzeniami, które następnie będą przekazane podczas najbliższej niedzielnej audycji. Tu także można zadedykować piosenkę dla bliskiej osoby podając jej tytuł i wykonawcę.
3. Pisząc wiadomość na funpage'u Polskiego Radia Dzieciom. 

Na wiadomości tekstowe z zyczeniami, redakcja Polskiego Radia Dzieciom czeka przez cały tydzień, o każdej porze. Można też po prostu zadzwonić podczas audycji "Dziecięcy koncert życzeń” i pozdrowić kogoś bliskiego, zamawiając przy tym ulubioną piosenkę.

"Dziecięcy Koncert życzeń” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą niedzielę od 14.00 do 15.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Duży nacisk jest kładziony na  realizowanie misji edukacyjnej i przestrzeganie poprawności językowej.

Autorzy audycji starają się pomagać rodzicom w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań w trudnym procesie wychowania dzieci. Poprzez audycje pełne dźwięków wspomagają rozwój dziecięcej wyobraźni i ich kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy. 
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę słowa i  przekazu. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca/ aplikacja), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wartościowymi wydawnictwami, teatrami, kinami, patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Podczas wydarzeń  dziennikarze przeprowadzają wywiady z organizatorami, przygotowują relacje radiowe, prowadzą animacje na miejscu ( np. w przerwach spektakli dla dzieci).

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ - tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz więcej na temat: czas wolny
Zobacz także

Czytaj także

5 wakacyjnych pomysłów na budowanie więzi taty z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 10:00
W ciągu roku szkolnego może brakować czasu na aktywności, które najmocniej budują więź między dzieckiem i tatą. Dlatego warto dwa razy przemyśleć wakacyjne plany. Dopiero za rok nadejdzie równie sprzyjający czas na zacieśnianie relacji.
rozwiń zwiń