!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

5 wakacyjnych pomysłów na budowanie więzi taty z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 10:00
W ciągu roku szkolnego może brakować czasu na aktywności, które najmocniej budują więź między dzieckiem i tatą. Dlatego warto dwa razy przemyśleć wakacyjne plany. Dopiero za rok nadejdzie równie sprzyjający czas na zacieśnianie relacji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Najlepszym pomysłem na budowanie więzi z kimkolwiek jest danie drugiej osobie dużo czasu na wyłączność. Pełen atrakcji weekend w wesołym miasteczku w grupie przyjaciół, nie dorówna tygodniowej, górskiej wędrówce tylko we dwoje. Żeby lepiej się poznać potrzebujemy sporo czasu i możliwości skupienia się tylko na sobie. A okazje do naprawdę głębokich rozmów potrzebują czasu bo dojrzewają długo.

To dla tego bez względu na wielkość rodziny warto zaplanować nieco dłuższy czas z dzieckiem tylko jeden na jeden. Te słowa piszę jako tata z myślą o sobie i innych ojcach. A przecież dotyczy to również relacji mamy i dziecka, a także relacji obojga rodziców. Ich więź jest dla losów rodziny kluczowa. Zostańmy jednak przy tym co tatusiowie mogą zrobić w wakacje.

Zamki i wieże
Dobrze jeśli wspólna wakacyjna podróż ma cel. Wędrówka tropem fortyfikacji spodoba się bez względu na płeć i wiek. Zwiedzenie wszystkich zamków krzyżackich, albo odkrywanie XIX wiecznych fortów to tylko nieliczne z możliwych wariantów do poznawania bliższych i dalszych okolic. Pałace, miasta, wieże: średniowieczne, widokowe, czy telewizyjne, a może włóczęga wzdłuż wybrzeża śladem latarni morskich?

Dzikie zwierzęta
Nie tylko w ZOO można spotkać dzikie zwierzęta. Wspólne poszukiwanie przedstawicieli trudno spotykanych gatunków to niezwykła przygoda. Można na nią zabrać też broń w postaci lornetki i aparatu fotograficznego. Na kogo polować? Kto woli las niech poluje na żubry, dzikie konie, albo rzekotek. Kto woli wodę niech wypatruje czarnych bocianów, żółwi błotnych lub czapli. Można też ruszyć w góry w poszukiwaniu kozic, orłów i świstaków.

Zdobywanie szczytów
Młodsza młodzież bardzo ceni sobie celowość długich wędrówek. Chodzenie po górach daje nie tylko niezwykłą satysfakcję, ale też możliwość zdobywania szczytów. Można oczywiście zdobywać górskie pasma. Można też zbierać pieczątki w schroniskach, a także przeliczyć odległości i wysokości tras na jednostki GOT, które z czasem zaowocują specjalną odznaką Górskiej Organizacji Turystycznej.

Skarby natury
Żyjemy w czasach gdy muzea to już bardziej widowisko niż ekspozycja. Podróże od muzeum do muzeum po Polsce i za granicą stały się nowym pomysłem na wypoczynek. Poznawanie świata przez pryzmat skarbów kultury to również pomysł dla duetów dzieci i rodziców. Na drodze między najwspanialszymi muzeami nie zapomnijmy jednak o małych skansenach, prywatnych kolekcjach i izbach pamięci. Czasem dają one więcej okazji do bycia ze sobą niż najlepsza multimedialna ekspozycja.

Sztuka przetrwania
Propozycja pozornie tylko dla wąskiego grona zapaleńców. Pozornie, bo wystarczy dać się zarazić miłością do życia w dziczy, a ciągle będziemy za nią tęsknić wiodąc życie w miejskiej betonowej dżungli. Nie da się łatwo zapomnieć chwil spędzonych z daleka od dróg i elektryczności, gdzie dachem jest rozgwieżdżone niebo, a ognisko daje strawę, ciepło i światło. Nie ma ludzi zbyt biednych by mogli taki skarb dać swoim dzieciom.

Autor Mikołaj Foks - prowadzący "Strefę rodzica" w każdy piątek Polskim Radiu Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom, to przestrzeń wszystkich: dzieci i dorosłych. Tych, dla których świat stoi otworem, ale kryje w sobie wiele tajemnic i tych którzy weszli w niego już dawno, ale wciąż jest dla nich zagadką. Zapraszamy do słuchania audycji zarówno maluchy, jak i przedszkolaki, uczniów, studentów i oczywiście rodziców.

W ramówce tej całodobowej stacji radiowej znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej.
Staramy się ukazywać rodzicom różne rozwiązania, porady dotyczące wychowywania dzieci i pomagać w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijamy wyobraźnię i budujemy w dziecku kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ - tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 17:55
Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poczucie własnej wartości budowane jest od najmłodszych lat

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 07:00
Budowanie poczucia własnej wartości u dziecka może rzutować na dalsze jego życie. Jak wspierać dziecko w rozwoju aby wzrastało w poczuciu i świadomości swoich mocnych stron i talentów? O tym w Strefie rodzica w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak tuż za blokiem znaleźć dzikie ostępy – mikro wyprawy

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 09:00
Brak czasu, pieniędzy i pomysłu. To główne wymówki przed zorganizowaniem rodzinnej wyprawy. Okazuje się, że fascynujące miejsca można znaleźć tuż za blokiem. By je poznać nie trzeba ani pieniędzy, ani wiele czasu. Oto kilka wskazówek ja je odkryć.  
rozwiń zwiń