Polskie Radio Dzieciom

Język niemiecki. Lekcja 46. Zaproszenie na obiad

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 16:50
Widelec po lewej, po prawej nóż i łyżka.. stół już gotowy. Zaproszeni goście zjedzą najpierw zupę, następnie drugie danie i deser. Ale najpierw przystawka, coś małego, ale smacznego, dla zaostrzenia apetytu..
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Posłuchaj
05:01 [DAB]Dzieciom (PCM) 25 sierpień 2020 16_30_00_DEU_.mp3 25.08.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Język niemiecki)

 

***

Data emisji: 25.08.2020

Godz. emisji: 16.30

Audycję przygotował Joachim Ciecierski

Na kolejne lekcje języka niemieckiego zapraszamy we wtorek o godz. 16:30

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Język niemiecki. Lekcja 45. Latarnia morska

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 16:50
Dzięki sygnalizacji świetlnej latarnie morskie komunikują się ze statkami. Ale "rozmów" na odległość jest znacznie więcej. Najlepiej spytajcie się niemieckich górali, jak oni ze sobą rozmawiają.  
rozwiń zwiń