!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Premiera "Dziewczynki z emocjami". Sceniczne spojrzenie na dziecięcą wrażliwość

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 10:00
Wyobraź sobie taką sytuację: masz jeszcze niewiele lat, nie masz rodzeństwa, siedzisz w swoim pokoju i nudzisz się setnie. Zaczynasz wymyślać sobie historię ze znanej bajki. Taka właśnie sytuacja jest kanwą rozmowy o dziecięcych emocjach na deskach teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Na tej scenie goszczą bowiem nie tylko klasyczne inscenizacje dla dzieci. Obok wystawianych ostatnio przedstawień takich jak "Wilk i trzy świnki" oraz "Leśniczy, co strzeże dziczy", jest tam także miejsce na wydarzenia teatralno-edukacyjne. 19 marca b.r. miała miejsce premiera spektaklu zatytułowanego "Dziewczynka z emocjami".
Premiera spektaklu Dziewczynka z emocjami
Premiera spektaklu "Dziewczynka z emocjami"Foto: Tomasz Tylus

Inspiracją dla tej opowieści była klasyczna baśń Hansa Christiana Andersena "Dziewczynka z zapałkami". Ale koncepcja artystyczna spektaklu jest wyjątkowa - jest to spektakl bez słów, który ma sprowokować publiczność do wyrażania emocji i do rozmowy o dziecięcych emocjach - smutku, radości i strachu. A oglądając przygody tytułowej bohaterki można je modyfikować - widzowie mają wpływ na fabułę scenicznej historii.

W spektaklu wystąpili Bogusław Byrski, Gabriela Jaskuła, Kacper Kubiec oraz Adam Organista. Na wiolonczeli zagrała Antonina Byrska a historię poprowadziła Małgorzata Adamczyk, która jest pedagogiem tego teatru. 

W "Kulturalnej Strefie" to właśnie ona oraz Kacper Kubiec opowiedzieli o koncepcji tego wydarzenia. Przedstawienie ma być interaktywne - co znaczy, że jest w nim chwila na to, żeby publiczność mogła wpływać na bieg wydarzeń i aktorzy muszą sobie poradzić z wyzwaniami publiczności. - Chcemy rozmawiać o emocjach, i czy należy je u dziecka tonować, jak je przyjmować - w jaki sposób reagować - to jest dla nas bardzo ważne - mówiła słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom Małgorzata Adamczyk.

Posłuchaj
59:46 2021_03_14 21_00_02_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 14 marca godz. 21:00

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 14.03.2021.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość:  Małgorzata Adamczyk, Kacper Kubiec
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Premiera spektaklu "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 08:00
Każdy z nas kojarzy baśń Braci Grimm o Wilku i Trzech Świnkach. Spektakl lalkowy pod tytułem "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy" jest autorską wariacją aktorów naszego teatru na temat dalszych losów trzech świnek i wilka. W błyskotliwy i zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadają własne scenariusze tego, co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu, korzystając przy tym z klasycznych Baśni braci Grimm: "Wilk i lis", "Czerwony Kapturek" oraz "Wilk i siedem koźlątek".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Szancer. Wyobraź sobie" wystawa w Muzeum Żydowskim Galicja

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 18:00
Białe konie Królowej Śniegu mają rozwiane grzywy i cwałują w ciemność, a pod ich kopytami błyszczą gwiazdy. Za to Pan Kleks kłania się z okładki książki Jana Brzechwy, uchylając swojego cylindra i pozdrawiając Adasia Niezgódkę.
rozwiń zwiń