Polskie Radio
Section05
premiery teatralne dla dzieci

Premiera spektaklu "Baśń o rumaku zaklętym" w Teatrze Lalka w Warszawie

"Baśń o rumaku zaklętym" zachwyca kolejne pokolenia pięknem oryginalnego języka i poetycką aurą opowiadania. Ich autor, zainspirowany baśniami arabskimi, postanowił opowiedzieć je na nowo nadając im własny, niepowtarzalny styl. Relację z premiery spektaklu usłyszeć można było usłyszeć w audycji "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom". Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD radio dla dzieci premiery teatralne dla dzieci kultura dla dzieci

Premiera w Teatrze Groteska w Krakowie. "Niebieski ptak" na scenie od 2 marca

"Niebieski ptak" to baśniowa opowieść o dwójce rodzeństwa, która nieoczekiwanie wyrusza w zagadkową i niebezpieczną podróż. Ich misją jest odnalezienie tajemniczego Niebieskiego Ptaka, potrzebnego natychmiast w bardzo ważnej sprawie... Dokąd zaprowadzi ich Światło? Kogo spotkają w Krainie Wspomnień i co pokaże im Noc? Czy wbrew prawom natury zdołają odkryć nieodkryte i uchwycić nieuchwytne?
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD premiera premiery teatralne dla dzieci Kraków radio dla dzieci

"Wszyscy zajmują swoje miejsce i kurtyna może się rozsunąć". Joanna Rusinek o swoim debiucie

W audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom przenieśliśmy się do Teatru Lalka na premierę spektaklu "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Gościem audycji była debiutująca w roli scenografki Joanna Rusinek. Jak wyglądają przygotowania do spektaklu premierowego i kto oprócz aktorów pracuje nad przedstawieniem teatralnym? O tym w załączonym zapisie rozmowy. Patronem medialnym spektaklu jest Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Kulturoteka premiery teatralne dla dzieci kultura dla dzieci spektakle dla dzieci teatr lalkowy Warszawa radio dla dzieci DAB+

Premiera "Księgi Dżungli" w Teatrze Pinokio w Łodzi. Posłuchaj rozmowy z reżyserką w Polskim Radiu Dzieciom

Duża Scena Teatru Pinokio w Łodzi już wkrótce porośnie lianami i wypełni się dzikimi – choć niekoniecznie wrogimi – zwierzętami. Rozpoczęły się próby do "Księgi Dżungli" – jak zapewniają twórcy – zupełnie nowej, uwspółcześnionej, adaptacji klasycznych opowiadań Rudyarda Kiplinga. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym ten spektakl.
Zobacz więcej na temat:  spektakle dla dzieci premiera premiery teatralne dla dzieci Łódź patronatPRD radio dla dzieci kultura dla dzieci

60. Międzynarodowy Dzień Teatru. "Królestwa" w teatrze Guliwer, czyli spektakl dla wrażliwych sensorycznie

"Świat w każdej godzinie i w każdej minucie trzyma się kurczowo codziennego potoku wiadomości i dziennikarskich doniesień. Żyjemy w epickim okresie historii ludzkości, a głębokie i niosące konsekwencje zmiany jakich doświadczamy, są niemal poza naszymi możliwościami uchwycenia, wyartykułowania, mówienia o nich czy przedstawiania. (…) Jaki język i jakie obrazy mogłyby nam pozwolić zrozumieć głębokie zmiany i pęknięcia, których doświadczamy? I jak możemy przekazać treść naszego życia teraz – nie jako reportaż, a doświadczenie? Teatr to sztuka doświadczania" – tak brzmi fragment orędzia wystosowanego na 60. Międzynarodowy Dzień Teatru napisanego przez Petera Sellarsa. 
Zobacz więcej na temat:  spektakl kultura dla dzieci radio dla dzieci Martyna Chuderska premiery teatralne dla dzieci

Premiera spektaklu "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy"

Każdy z nas kojarzy baśń Braci Grimm o Wilku i Trzech Świnkach. Spektakl lalkowy pod tytułem "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy" jest autorską wariacją aktorów naszego teatru na temat dalszych losów trzech świnek i wilka. W błyskotliwy i zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadają własne scenariusze tego, co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu, korzystając przy tym z klasycznych Baśni braci Grimm: "Wilk i lis", "Czerwony Kapturek" oraz "Wilk i siedem koźlątek".
Zobacz więcej na temat:  spektakle dla dzieci premiery teatralne dla dzieci literatura dziecięca DAB+