Polskie Radio Dzieciom

Jakie czynniki mają wpływ na zmiany klimatyczne?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 17:00
Międzynarodowy Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia. To bardzo ważne święto dla naszej planety. Celem tego dnia jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. W tym roku hasłem są "Działania na rzecz klimatu".
Audio
  • Jakie czynniki mają wpływ na zmiany klimatyczne? (Zbieraj z klasą/Polskie Radio Dzieciom)_23.04.2020.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Julia Ardaran/Shutterstock.com

Jakie czynniki mają wpływ na zmiany klimatyczne? I jak my sami możemy pomóc Ziemi "odpocząć"? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi można usłyszeć, słuchając najnowszej audycji "Zbieraj z klasą". 

Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: 23.04.2020
Godzina emisji: 17.15
Wszystkie archiwalne audycje znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na stronie audycji "Zbieraj z klasą".

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją o tym samym tytule, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

***

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. 

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

jo

Zobacz także
Czytaj także

22. kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jakie stworzenia żyją w glebie?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 18:16
Razem z Milą, Magdą i Pascalem zajrzeliśmy do ich ogródka, żeby sprawdzić co jeszcze tam mieszka, a czego może nie widzą. Przecież w ziemi kryje się mnóstwo stworzeń. Jakich i co możemy zrobić, żeby im pomóc?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski w koncercie muzyki filmowej dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 13:48
W każdą niedzielę do połowy maja, cyfrowe Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wysłuchania archiwalnych koncertów muzyki filmowej dla dzieci. Będą to koncerty w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie i zaproszonych gości. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować rower? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 21:46
Stworek Potworek zaprasza wszystkich do swojej rysunkowej pracowni. W najnowszej audycji na antenie Polskiego Radia Dzieciom, Stworek powiedział, jak prostymi figurami geometrycznymi narysować rower. Wystarczy odpowiednie połączenie koła, trapezu i trójkąta. Od czego należy rozpocząć rysowanie?
rozwiń zwiń