Polskie Radio Dzieciom

Co jest groźne dla środowiska?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:01
Zwykły mały paluszek. Taka bateria. Wydaje się niegroźna. Zbudowana z elektrod, katody, anody, i jeszcze z elektrolitów, które są żrące. Zawiera także ołów, rtęć i kadm, tak zwane metale ciężkie, niebezpieczne dla zdrowia.
Baterie są odpadem niebezpiecznym, zawierającym wiele metali ciężkich.
Baterie są odpadem niebezpiecznym, zawierającym wiele metali ciężkich.Foto: Glow Images

Pierwiastki choćby takie jak rtęć są przyczyną masowych skażeń środowiska i  zatruwają  organizmy żywe. Jeśli bateria ulegnie rozpadowi w morzu to w tym miejscu nic już nie wyrośnie - przekonują autorzy audycji.
A gdyby tak żyć w zgodzie z naturą? Co by się zmieniło?

Posłuchaj
27:19 13.08. Zbieraj z klasą 1.mp3 Co jest groźne dla środowiska? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_13.08.2020. 

Posłuchajcie o tym co nam szkodzi, ale też i o tym jak ekologia wpływa na nasz organizm.

Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: 13.08.2020
Godzina emisji: 17.15

Wszystkie archiwalne audycje znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na stronie audycji "Zbieraj z klasą".

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją o tym samym tytule, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl oraz w aplikacji Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: ekologia edukacja przyrodnicza
Zobacz także
Czytaj także

Jakie czynniki mają wpływ na zmiany klimatyczne?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 17:00
Międzynarodowy Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia. To bardzo ważne święto dla naszej planety. Celem tego dnia jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. W tym roku hasłem są "Działania na rzecz klimatu".
rozwiń zwiń