Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Karina i Adama Bałdychowie oraz Marzena Majcher

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2022 23:55
Artyści opowiedzą o swoich świątecznych przygotowaniach, zdradzą wiele domowych tajemnic, będzie wiele muzycznych niespodzianek a przede wszystkim zapowiedzi wydarzeń, jakie szykują na 2023 rok. Jak to podczas rodzinnych spotkań, nie zabraknie także tematów związanych z dziećmi, związanych z rodzicielstwem, wszak w tym roku przyszła na świat ich druga pociecha.
Karina i Adama Bałdychowie oraz Adam Dobrzyński
Karina i Adama Bałdychowie oraz Adam Dobrzyński Foto: Polskie Radio Dzieciom

W studiu odwiedziła nas Marzena Majcher - kompozytorka muzyki filmowej oraz współczesnej, gitarzystka. Autorka muzyki do ponad 40 filmów - fabularnych, dokumentalnych, animowanych oraz kilku seriali.

Jej muzyka do filmu "Amatorzy" została uhonorowana Nagrodą na Festiwalu Filmowym 10.Grand Prix Komeda (2021). Marzena Majcher jest laureatką wielu prestiżowych nagród m.in. w Genewie, Paryżu i Bostonie za swoje nowatorskie kompozycje muzyki współczesnej inspirowanej światem nauki.

Posłuchaj
129:02 Dzieci_AAC 2022_12_19-23-00-09.mp3 19.12.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 19.12.2022

Godz. emisji: 23:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Aga Zaryan i Karolina Lizer

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 23:55
W audycji Aga Zaryan opowiada o swoim jedenastym albumie. Materiał zostaje wydany w dwudziestolecie jej debiutu fonograficznego. Album "Sara" jest kontynuacją poprzednich albumów wokalistki, "Umiera Piękno" i "Księga olśnień, gdzie Aga sięgała do wybitnej poezji. Za "Umiera Piękno" i "Księgę Olśnień" otrzymała Fryderyki w kategorii "piosenka poetycka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". NEL, Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela i grupa "Rainy Day"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 23:55
W studiu pojawi się Nel, która 2 grudnia wspólnie ze Stachem Bukowskim wydała singiel "Zimą zostań ze mną". NEL zyskuje coraz większą popularność na polskiej scenie muzycznej. Piosenkarka regularnie nagrywa muzykę z popularnym raperem Filipkiem oraz własne utwory. 24-latka planuje regularne wydawanie nowych singli, które złożą się finalnie na debiutancką EP-kę, która ukaże się w przyszłym roku.
rozwiń zwiń