Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Wojtek Król i Filip Doroszewski

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 23:55
W Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom Wojtek Król - lider projektu Clicks, który na Deutche Alternative Charts swoim drugim albumem zajął właśnie 2 miejsce! - opowie o fascynacji gotykiem, zmianach na rynku muzycznym i wspomnieniach dotyczących Controlled Collapse
Wojciech Król  z Clicks
Wojciech Król z "Clicks"Foto: Polskie Radio

Gościem audycji jest także Filip Doroszewski z doom metalowej formacji Schema. Jak na Filologa Klasycznego przystało będzie o literaturze, łacinie, pewnym obrazie, który znalazł się na okładce ich debiutanckiego krążka oraz fascynacji My Dying Bride.

Filip Doroszewski z zespołu "Schema" Filip Doroszewski z zespołu "Schema"

Poza tym będzie Gazpacho, XIII Stoleti, Blutengel, Clan Of Xymox i inni, czyli czyli karmazynowe, mroczne, gotyckie muzyczne klimaty.

Posłuchaj

126:47 Dzieci_AAC 2021_05_26-23-00-32.mp3 26.05.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego)

Data emisji: 26.05.2021

Godz. emisji: 23.00

Premierowa audycja z cyklu Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego w każdą środę o godz. 23.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Faustyna Maciejczuk i Paweł Fiodorczuk

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 23:55
Plenerowe Studio w czasie jazdy w Pierwszy Dzień Wiosny na koncert on-line do Białegostoku - w aucie z Pawłem Fiodorczukiem z East Earth Band, zaś przy Pałacu Branickich z Faustyną Maciejczuk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Po polsku i na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 23:55
W audycji zagrają: Marcin Kajper, Marcin Kądziela, Symfonia Ursus i Dominik Strycharski, Pink Freud i Michał Lewartowicz Quartet.
rozwiń zwiń