X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Domowa apteczka naszych babć

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 12:00
Plasterki surowego ziemniaka, kulki z chleba, sok z aloesu, herbata z miodokrzewu, lipy albo czarciego pazura – choć pozornie ze sobą niezwiązane, wszystkie mogą nam bardzo pomóc. Od tysięcy lat ludzie na całym świecie przyglądali się różnym roślinom, sprawdzając ich działanie. Dlatego doskonale znali otaczającą ich przyrodę – kwiaty, trawy, liście, krzewy i drzewa.
Audio
  • Domowa apteczka naszych babć (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Aloes
Aloes Foto: Shutterstock

W "Źródełku", dzięki opowieści pani Marii Bienias, poznaliśmy naturalne metody leczenia konsekwencji małych, dziecięcych wypadków - bólu brzucha, gorączki, siniaków, drobnych skaleczeń czy kaszlu. Przygotowaliśmy też szklaneczki i garnuszki, czekając aż goście ptasiego wesela przyniosą nam smakołyki ze swojej wspaniałej uczty w głębi lasu – przysmaki ze śliwkami i słodkie bułeczki. A z którym zwierzątkiem górnicy spotykaliśmy się nie tylko po to żeby je nakarmić ale też z nim porozmawiać? Na to pytanie odpowiedziały Kasia Dudziak i Karo Przewłoka, przy okazji wspominając szaleństwa papug naśladujących dźwięki domowych sprzętów. W ramach akcji #folkwdomu spotkaliśmy się też z niezwykłym instrumentalistą Gwidonem Cybulskim i jego synkami – Boguszem i Miłoszem. Nie tylko usłyszeliśmy o tym, jak spędzają czas w domu, ale też wybraliśmy się wraz z nimi na "Wyspy szczęśliwości"na oceanie Spokojnym, gdzie żyją radośni i szczęśliwi ludzie, prowadzący proste, dobre życie.

***

Tytuł audycji: Źródełko 

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Kasia Dudziak i Karo Przewłoka, Gwidon Cybulski.

Data emisji: 3.05.2020

Godzina emisji: 11.00


gs

 

Zobacz także

Czytaj także

Czy świat wykluł się z jajka?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 12:00
Kiedy czasem tak się zdarza, że nie możemy dużo czasu spędzać na zewnątrz, wtedy podróże ograniczamy do minimum, a raczej – odbywamy je po własnym domu. Gdzie w domu wisi kromlojchter? Co się stanie, gdy zawiniemy komuś wokół guzika pukiel naszych włosów? W którym miejscu najlepiej rozsypać skorupki jajka, żeby chroniły nas przed złymi mocami? O tym wszystkim dowiedzieliśmy się ze „Źródełka”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie rosną tulpy, nelki i gynsi pympek?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 10:15
Jak zbudować ogródek na podwórku, a z czego można go zrobić w domu?  Po czym rozpoznać owocowe drzewka – wisienkę, śliwkę, jabłonkę i gruszę?  wiosennym "Źródełku" przyjrzeliśmy się uważnie kwiatkom, drzewkom i ptakom.
rozwiń zwiń