X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Odwiedzamy azjatyckich bogów deszczu i błyskawic

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 11:00
W "Źródełku" przenieśliśmy się do egzotycznego, choć wcale nie tak dalekiego Wietnamu. Sprawdziliśmy, jak brzmią tamtejsze kołysanki, pieśni o bohaterach i miłości, ptakach, pracy i nadchodzącej wiośnie, poznaliśmy muzykującą wspólnie wietnamską rodzinę usłyszeliśmy gongi, piszczałki, flety, grzechotki, instrumenty strunowe i te zbudowane z drzewa bambusowego.
Audio
  • Odwiedzamy azjatyckich bogów deszczu i błyskawic (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Wietnamski smok
Wietnamski smokFoto: Shutterstock

W podróż wyruszyliśmy wraz z tajemniczymi, snującymi się po świecie dziadami wędrownymi. Pomogli nam oni zrozumieć, w jaki sposób możemy przekazywać sobie opowieści i zapoznali nas z lirą korbową – cichym, delikatnym i niezwykle skonstruowanym instrumentem. A dzięki ludowym muzykantom odkryliśmy kolejną taneczną melodię, czyli obracającego się bez końca, szybkiego, naginającego rytmy i melodie mazurka.

***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Data emisji: 5.07.2020

Godzina emisji: 11.00

Zobacz także