X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kolumbia - kraina tysiąca rytmów, języków, opowieści

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 11:50
Czy instrument można zrobić z palmy albo kaktusa? Jak to się dzieje, że muzykant potrafi wydobyć dźwięk za pomocą metalowego grzebyka? Dlaczego dawniej rodziny, bliscy, sąsiedzi, zbierali się wokół wielkiego bębna i śpiewali?
Audio
  • Podróż przez lasy i bezdroża Kolumbii (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Uczestniczka parady Silleteritos , Medellin w Kolumbii.
Uczestniczka parady Silleteritos , Medellin w Kolumbii.Foto: Shutterstock/Henry Agudelo

W „Źródełku” przenieśliśmy się do Kolumbii. Wspólnie wsłuchaliśmy się w żywiołowe nadmorskie melodie, smyczkowe brzmienia z gór i piękne śpiewy z nizin, przyglądając się też kolorowym tkaninom, plecionym koszom i przedmiotom pokrytym złotem. Wybraliśmy się też na Kurpie. Tam zwiedzimy gęstą puszczę i zajrzymy do leśnych pszczół, by za chwilę zatańczyć powolniaka. Jest to bowiem niezwykły taniec, wbrew nazwie bardzo szybki, w którym wirujący tancerze poruszają się w innym rytmie niż gra kapela! Sprawdziliśmy też, jak brzmią harmonie, akordeony i heligonki, przekonaliśmy się, jak pięknie można ozdobić te instrumenty i że czasem gra się na nich rękami, a czasem - rękami i nogami.

***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Data emisji: 2.08.2020

Godzina emisji: 11.00

Zobacz także