X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Rok 1981 w muzyce z ex-Beatlesami

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 23:59
Równo 40 lat temu ukazał się album "Somewhere In England" George'a Harrisona a w listopadzie 1981 roku "Stop and Smell The Roses". Na obu płytach pojawia się wśród gości Paul McCartney. W obie zaangażowany był tragicznie zmarły John Lennon. Historia, otoczka, fakty i ciekawostki oraz w całości odtworzenie płyt winylowych w audycji. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Adam Dobrzyński

W audycji także zapomniany LP Carole King z 1977 roku z tytułem "Simple Things"

Posłuchaj
119:19 Dzieci_AAC 2021_06_05-22-00-27_SZZ.mp3 05.06.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane) 

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 05.06.2021

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Marian Lichtman

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 23:59
W Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom Marian Lichtman wspomina Krzysztofa Krawczyka i opowiada o początkach Trubadurów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Mieczysław Kosza i Jan Ptaszyn Wróblewski

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 23:59
Historia i prezentacja jedynej płyty Mieczysława Kosza "Wspomnienia" nagranej w marcu 1971 roku (50 lat temu) na dwa dni przed 48 rocznicą jego śmierci - album winylowy – absolutny unikat i rarytas kolekcjonerski.
rozwiń zwiń