Polskie Radio Dzieciom

Lindsey Buckingham, Genesis i The Moody Blues

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 23:59
W sobotę 3 października 71 urodziny obchodzić będzie Lindsey Buckingham. W Pół Pięknej Płyty zatem zaprezentuję stronę "A" jego pierwszego solowego LP "Law and Order" wydanego równo 39 lat temu... w dniu gdy Genesis z albumem "Abacab" drugi tydzień z rzędu gościło na szczycie sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii. Historia nagrania albumu i cała płyta w "Stare Znane Zapomniane".
Okładka LP Long Distance Voyager The Moody Blues
Okładka LP "Long Distance Voyager" The Moody BluesFoto: archiwum autora audycji

Posłuchaj

119:15 [DAB]Dzieciom (PCM) 3 październik 2020 22_02_38_SZZ_.mp3 03.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

A jako ps. do audycji trzecia ważna pozycja wydana w 1981 roku - niektórzy uważają, że to najlepsza płyta The Moody Blues - "Long Distance Voyager".

Okładki albumów "Law and Order" i "Abacab" Okładki albumów "Law and Order" i "Abacab"

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 03.10.2020

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński piosenka
Zobacz także
Czytaj także

Anna Jurksztowicz: muzyka zawsze wyciąga mnie z największych dołów

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 15:40
- Chciałabym dostarczać publiczności muzykę najwyższej jakości, która podnosi nas na wyższy poziom istnienia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Anna Jurksztowicz, która z okazji 35-lecia pracy artystycznej wydała album "Jestem taka sama". Jaka jest jej nowa płyta?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bryan Ferryy, Toto i Ten CC

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 23:59
Dzisiaj 75 urodziny świętuje Bryan Ferry - w Pół Pięknej Płyty zatem w całości przedostatnia płyta "Flesh and Blood" Roxy Music z 1982 roku i strona A winyla "Avalon" - ostatniego LP bandu wydanego dwa lata później
rozwiń zwiń