X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować filiżankę do picia herbaty

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 13:28
Stworek Potworek zaprosił na cotygodniową lekcję rysunku w której nauczył dzieci jak za pomocą spłaszczonego koła, dwóch zbliżających się do siebie kresek połączonych półkolem, a także dwóch półkoli z których jedno jest większe, a to mniejsze jest w jego wnętrzu narysować międzynarodową filiżankę do picia herbaty. 

Od czego zaczął Stworek Potworek? Które elementy ze sobą połączył i do czego posłużyła mu filiżanka herbaty? Tego dowiecie się słuchając załączonej audycji. Jak krok po kroku narysować worek na prezenty, doskonale ilustruje poniższe video.


Posłuchaj
02:03 20.01.Stworek.mp3 Jak narysować filiżankę do picia herbaty (Stworek Potworek/Polskie Radio Dzieciom)_20.01.2021.

 

Potworek Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 20.01.2021.
"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Zobacz więcej na temat: grafika zdolności
Zobacz także

Czytaj także

Jak narysować worek na prezenty? VIDEO

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 15:00
Wspaniały artysta, Stworek Potworek zaprasza wszystkie dzieci do swojej rysunkowej pracowni! W naszych audycjach uczy rysować swoich słuchaczy-rysowaczy. Czego nauczył nas ostatnio? Jak za pomocą niedokończonego koła, koguciego grzebienia i długiej kluski narysować prawie prawdziwy worek mikołajowy, z którego nie wypadnie żaden prezent!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rysujemy gitarę. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 11:00
Stworek Potworek, radiowy mistrz rysunku co tydzień uczy dzieci jak prostymi kształtami narysować nową rzecz, przedmiot, roślinkę lub postać. Dzięki jego wskazówkom dzieci uczą się jak małymi krokami narysować obraz, który początkowo wydaje się trudny do wykonania. W tej audycji Stworek Potworek nauczył dzieci jak narysować gitarę. Jak to zrobił?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować uśmiechnięty fotel? WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 12:20
W każdą środę o 11.40 w Polskim Radiu Dzieciom, Stworek Potworek zaprasza młodych słuchaczy-rysowaczy na cykl lekcji rysunku. W każdym odcinku Stworek tłumaczy dzieciom jak prostymi kształtami narysować roślinę, zabawkę, postać lub przedmiot. Po audycji rysunek Stworka Potworka zamieszczany jest na stronie polskieradiodzieciom.pl w formie animacji graficznej po to, aby dzieci mogły w swoim domowym zaciszu odtworzyć video i krok po kroku wykonać rysunek na kartce papieru. Co radiowy mistrz rysunku przedstawił podczas minionej audycji? 
rozwiń zwiń