Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować marzannę?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 11:00
Zapraszamy do pracowni mistrza rysunku! Jak za pomocą koła, trójkątów, grubej litery "T", czegoś co kształtem przypomina klosz żyrandolu oraz patyka i patyczków narysować marzannę? Przekonajcie się sami!

Marzannę zaczynamy tworzyć od narysowania na kartce kółka, które będzie głową naszej kukły. Pod kołem kreślimy grubą literę „T”, która kształtem ma przypominać górną część sukienki marzanny. Następnie tworzymy dolną część sukienki, rysując pod powstałą literą żyrandolowy klosz. Na koniec ozdabiamy głowę marzanny – rysujemy trójkątne kitki, oczy i uśmiech. Patyk będzie tym miejscem, za które trzyma się kukłę, a za ręce i szyję posłużą marzannie patyczki. Całość kolorujemy.  

Posłuchaj
02:53 2022_03_23 11_44_25_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3 Jak narysować marzannę?

 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 23.03.2022
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Dalej: 

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Zobacz także
Czytaj także

Jak narysować łabędzia? Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 13:09
Stworek Potworek miał w swojej pracowni nie lada wyzwanie. Do stworzenia najnowszego dzieła naszego artystę zainspirował słynny balet pod tytułem "Jezioro łabędzie". Domyślacie się, co narysował? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować walizkę na kółkach?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 11:15
Stworek Potworek zaprasza słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom do swojej pracowni artystycznej. Kurs jest przeznaczony dla miłośników podróży i nie tylko! Jesteście ciekawi, jak według naszego mistrza rysunku powinna wyglądać walizka na kółkach?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować duszka? Rysuj z nami!

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2023 09:00
Aby narysować duszka, najpierw kreślimy na kartce coś, co kształtem przypomina poroże łosia – to będą ręce naszego ducha. Narysowane ręce łączymy półkolem i otrzymujemy duszkową głowę... Jesteście ciekawi co dalej? Zapraszamy!
rozwiń zwiń