Polskie Radio Dzieciom

Słoneczniki 2023 - Przeszło dwieście inicjatyw czeka na Wasze głosy!

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2023 15:00
7 sierpnia rozpoczął się kolejny etap konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci - "Słoneczniki 2023". Przeszło dwieście inicjatyw zostało zakwalifikowane do konkursu w sześciu kategoriach: język, muzyka, logika, sztuki wizualne, ruch, przyroda.
Słoneczniki 2023
Słoneczniki 2023Foto: mat. prasowe

W tym momencie wszystko zależy od głosów internautów. To oni decydują, do kogo trafią nagrody plebiscytowe, czyli Nagrody Rodziców.

Jeśli ktoś nie zdobędzie najwyższej ilości głosów, nie musi się martwić. Szanse na statuetki są równe. O ich przyznaniu decydują Kapituły ekspertów złożone z pedagogów, psychologów oraz ekspertów z zakresu edukacji kulturalnej.

Głosowanie potrwa do 3 września, a ogłoszenie wyników odbędzie się jak zawsze na uroczystych galach.

W tym roku najlepsze instytucje i firmy dbające o rozwój dzieci spotkają się w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, w Teatrze Ludowym w Krakowie oraz w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Zdecydujcie, kto zwycięży w plebiscycie!

Oddaj głos w konkursie

Szczegóły akcji Słoneczniki 2023

Fundacja Czas Dzieci w partnerstwie z Portalem od lat podpowiadają rodzicom, zwracając ich uwagę na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla najmłodszych.

Wszyscy bardzo dobrze wiemy, jak wiele dzieje się dla dzieci w naszych miastach. Zajęcia plastyczne, muzyczne, konkursy, imprezy plenerowe, i wiele, wiele innych. Jak się odnaleźć w tej różnorodności? Co wybrać, gdy weekend zawsze ma tylko 48 godzin. Jak zapewnić dziecku możliwość uczestnictwa w ofercie najlepiej dopasowanej do jego wieku i potrzeb, jak wpływać na jego zainteresowanie kulturą, rozwijanie pasji i chęć nowych doświadczeń?

Słoneczniki - konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat to doroczne święto tych, którzy w pracę na rzecz rozwoju dziecka są szczególnie zaangażowani.

W pierwszym etapie (21 czerwca – 30 lipca) przyjmowane były zgłoszenia od rodziców i samych instytucji.

W drugim (7 sierpnia – 26 sierpnia) - organizowany jest plebiscyt. To rodzice decydują swoimi głosami, do kogo trafi nagroda publiczności.

Osobno obraduje kapituła złożona z ekspertów: pedagogów, psychologów, promotorów kultury. To oni przyznają statuetki.

W końcu - na przełomie września i października - Gale Słoneczników i wielkie emocje.

Kategorie konkursowe opierają się na koncepcji inteligencji wielorakich opracowanej przez Howarda Gardnera. Są to odpowiednio:

Kategoria JĘZYK – odpowiada rozwijaniu u dziecka inteligencji językowej,

Kategoria LOGIKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji logicznej/matematycznej,

Kategoria SZTUKI WIZUALNE – odpowiada rozwijaniu inteligencji wizualno-przestrzennej,

Kategoria MUZYKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji muzycznej,

Kategoria RUCH – odpowiada rozwijaniu inteligencji ruchowej,

Kategoria PRZYRODA – odpowiada rozwijaniu inteligencji przyrodniczej.

Szczegóły konkursu: sloneczniki.czasdzieci.pl

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2023 16:35
Otwarcie nowej siedziby Muzeum Wojska Polskiego w nowo powstałym pawilonie wystawowym zlokalizowanym na terenie Cytadeli Warszawskiej przy Placu Gwardii Pieszej Koronnej odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia w godz. 13.00-18.00.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki. Literackie pożegnanie wakacji w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2023 09:13
W ostatni weekend sierpnia Fundacja Czas Dzieci zaprosiła na spotkanie z książką, oferując szeroki wachlarz atrakcji w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki. Kolejne, ostatnie już spotkanie odbędzie się w dniach 21-24 września br.
rozwiń zwiń