X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Brave Kids przeciw wypędzeniom z kultury

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 10:00
Wrocławski międzynarodowy Brave Festival po raz drugi startuje z projektem Brave Kids, który za pośrednictwem sztuki ukazuje różnice i podobieństwa dzieci z różnych stron świata.

Odważne dzieciaki z Ugandy, Rwandy, Palestyny, Norwegii, Wrocławia, a także uchodźcy z Czeczenii, Inguszetii i Romowie z Czech spotkają się ponownie we Wrocławiu za sprawą projektu Brave Kids: przeciw wypędzeniom z kultury. Od 22. czerwca do 11. lipca dzieci pochodzące z miejsc dotkniętych klęskami żywiołowymi i konfliktami społeczno-politycznymi będą pracować nad wspólnym przedstawieniem, wnosząc w nie cząstkę siebie i swojej kultury. To, co je różni, będzie zatem motorem do poszukiwania tego, co je łączy.

Młodzi twórcy wystąpią w podwójnej roli – będą uczyć się od innych i sami udzielać lekcji. Brave Kids to wyjątkowy projekt realizowany w ramach międzynarodowego wydarzenia, jakim jest Brave Festival, który w tym roku odbędzie się we Wrocławiu już po raz 7.

Poza przygotowywaniem wspólnego występu, który zostanie zaprezentowany na finale festiwalu, najmłodsi wezmą udział w warsztatach oraz spotkaniach, w trakcie których będą mogli poznać się nawzajem i porozumieć w najbardziej uniwersalnym z języków – w języku sztuki. Ważną częścią pobytu dzieci w Polsce jest goszczenie ich we wrocławskich rodzinach, co pozwala na budowanie głębokich relacji i poznanie polskiej kultury.

Pracę warsztatową i spektakl poprowadzą Anna Krotoska i Łukasz Sosulski, natomiast stroną plastyczną zajmą się Mikołaj Smoleński i Patrycja Mastej.
Jak deklarują organizatorzy Brave Kids to głos odważnych dzieci. Festiwal pozwala im mówić i dzięki temu przywraca im godność. Jednocześnie to wydarzenie artystyczne jest dążeniem do tego, by pomóc dzieciom ocalić to, w co wierzą, dać im siłę w codziennych zmaganiach. Dopełnieniem tegorocznej edycji będzie seminarium o edukacji kulturalnej, w którym udział wezmą osoby niezwykle odważne, takie jak Babar Ali – pochodzący z Indii najmłodszy dyrektor szkoły na świecie.

Program festiwalu oraz szczegółowe informacje o koncercie finałowym dostępne na stronie: www.bravefestival.pl/bravekids/

Zobacz także