Polskie Radio Dzieciom

Brave Kids przeciw wypędzeniom z kultury

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 10:00
Wrocławski międzynarodowy Brave Festival po raz drugi startuje z projektem Brave Kids, który za pośrednictwem sztuki ukazuje różnice i podobieństwa dzieci z różnych stron świata.
Audio

Odważne dzieciaki z Ugandy, Rwandy, Palestyny, Norwegii, Wrocławia, a także uchodźcy z Czeczenii, Inguszetii i Romowie z Czech spotkają się ponownie we Wrocławiu za sprawą projektu Brave Kids: przeciw wypędzeniom z kultury. Od 22. czerwca do 11. lipca dzieci pochodzące z miejsc dotkniętych klęskami żywiołowymi i konfliktami społeczno-politycznymi będą pracować nad wspólnym przedstawieniem, wnosząc w nie cząstkę siebie i swojej kultury. To, co je różni, będzie zatem motorem do poszukiwania tego, co je łączy.

Młodzi twórcy wystąpią w podwójnej roli – będą uczyć się od innych i sami udzielać lekcji. Brave Kids to wyjątkowy projekt realizowany w ramach międzynarodowego wydarzenia, jakim jest Brave Festival, który w tym roku odbędzie się we Wrocławiu już po raz 7.

Poza przygotowywaniem wspólnego występu, który zostanie zaprezentowany na finale festiwalu, najmłodsi wezmą udział w warsztatach oraz spotkaniach, w trakcie których będą mogli poznać się nawzajem i porozumieć w najbardziej uniwersalnym z języków – w języku sztuki. Ważną częścią pobytu dzieci w Polsce jest goszczenie ich we wrocławskich rodzinach, co pozwala na budowanie głębokich relacji i poznanie polskiej kultury.

Pracę warsztatową i spektakl poprowadzą Anna Krotoska i Łukasz Sosulski, natomiast stroną plastyczną zajmą się Mikołaj Smoleński i Patrycja Mastej.
Jak deklarują organizatorzy Brave Kids to głos odważnych dzieci. Festiwal pozwala im mówić i dzięki temu przywraca im godność. Jednocześnie to wydarzenie artystyczne jest dążeniem do tego, by pomóc dzieciom ocalić to, w co wierzą, dać im siłę w codziennych zmaganiach. Dopełnieniem tegorocznej edycji będzie seminarium o edukacji kulturalnej, w którym udział wezmą osoby niezwykle odważne, takie jak Babar Ali – pochodzący z Indii najmłodszy dyrektor szkoły na świecie.

Program festiwalu oraz szczegółowe informacje o koncercie finałowym dostępne na stronie: www.bravefestival.pl/bravekids/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także