Polskie Radio
Section05
klęska żywiołowa

Tusk nie wprowadził stanu klęski żywiołowej w 2010 r. "PO wykorzystuje sytuację do swoich celów"

- Nie uważam za konieczne wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, choć mamy klęskę żywiołową - powiedział w 2010 r., niedługo przed wyborami prezydenckimi Donald Tusk. Południowa Polska walczyła wtedy z powodzią. Portal tvp.info cytuje polityków PiS, którzy uważają obecny sprzeciw wobec wyborów za hipokryzję środowiska skupionego wokół PO, której politycy uważają, że sytuacji powodzi i pandemii nie da się porównać.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk klęska żywiołowa POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020

Saryusz-Wolski reaguje na wpis posła KO: chcecie bankructwa państwa?

Marcin Kierwiński z PO podkreślił, że należy wprowadzić w kraju stan klęski żywiołowej, który pozwoli przedsiębiorcom domagać się odszkodowań. "Czy chodzi o to, żeby Państwo zbankrutowało, zwłaszcza na rzecz wielkich firm zagranicznych (...) i kosztem polskich małych i średnich przedsiębiorców?" - zapytał w odpowiedzi europoseł Jacek Saryusz-Wolski.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kierwiński Jacek Saryusz-Wolski Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska polityka Koronawirus w Polsce zdrowie klęska żywiołowa

Stan klęski żywiołowej oznacza ograniczenie swobód obywatelskich. Sprawdź, co może się zmienić

- Wprowadzenie teraz stanu klęski żywiołowej nie daje nowych narzędzi potrzebnych do radzenia sobie z epidemią na jej obecnym etapie, a prowadzi do ograniczeń praw człowieka. Wystarczające są zapisy zawarte w tzw. ustawie antyepidemicznej - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Norbert Maliszewski, szef Centrum Analiz Strategicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce klęska żywiołowa wybory prezydenckie 2020