Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Mateusz Krautwurst

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2023 23:55
W maju 2014 wydał swój pierwszy, solowy album studyjny, zatytułowany Gdzieś pomiędzy. W jego stu­diu pow­stają pio­sen­ki po­cząw­szy od tek­stu, har­mo­nii, melodii, po­przez aran­żację kom­po­zycji i na­gra­nie głosu, aż do efek­tu końc­owe­go - czyli go­to­we­go do radio­wej czy te­le­wizyj­nej emi­sji utworu. Współp­racu­ję nie tyl­ko z pro­fesjonal­nymi mu­zyka­mi, lecz rów­nież z ty­mi, którzy są do­pie­ro na po­cząt­ku swojej ar­ty­stycz­nej dro­gi.Au­tor­skie kom­po­zycje to ma­teria bar­dzo de­likat­na, oso­bi­sta. Mateusz sam kom­po­nuje od daw­na i wie, jak ciężko o dy­stans do własnej twór­czo­ści.​
Mateusz Krautwurst
Mateusz KrautwurstFoto: fb.com/mateuszkrautwurst

Mateusz Krautwurst Rozpoczął karierę muzyczną w 2006, zostając liderem zespołu The Positive. W marcu 2008 wziął udział w jednym z odcinków programu Szansa na sukces, w którym dostał wyróżnienie za interpretację utworu "Moje paranoje" z repertuaru grupy Daab. W czerwcu wraz z zespołem wziął udział w koncercie Debiutów podczas 45. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jesienią wziął udział w przesłuchaniach do programu Polsatu Fabryka Gwiazd, w którym zajął ostatecznie siódme miejsce.

W 2009 wystąpił z zespołem The Positive na festiwalu TOPtrendy 2009 podczas koncertu Trendy – z piosenką "Bond" zajęli szóste miejsce na dziewięciu uczestników. W październiku 2010 ponownie wziął udział w Szansie na sukces, tym razem zaprezentował utwór "Andrea Doria" z repertuaru Wojciecha Kordy i zespołu Niebiesko-Czarni.

W lutym 2011 razem z The Positive wydał debiutancki album studyjny, również zatytułowany "The Positive", na której pojawili się gościnnie m.in. Urszula Dudziak, Frenchy i Natalia Kukulska. W tym samym czasie wydał swoją debiutancką powieść, zatytułowaną Pojednanie. Składanie do całości. Na początku marca po raz trzeci wystartował w jednym z odcinków programu Szansa na sukces, który wygrał za interpretację utworu "Nie ma nas" zespołu Poluzjanci. We wrześniu wziął udział w przesłuchaniach do pierwszej edycji programu The Voice of Poland. Dostał się do odcinków "na żywo" i do finału, w którym zajął czwarte miejsce.

Posłuchaj
60:30 Radio Dzieciom 2023_01_20-21-59-58.mp3 20.01.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Mateusz Krautwurst - wokalista, producent muzyczny, tata

Data emisji: 20.01.2023

Godzina emisji: 22.00 - 23.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 23.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Ania Rosochacka

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2023 23:55
Ania Rosochacka (Annie Ross) - absolwentka wydziału wokalnego warszawskiej szkoły muzycznej przy ulicy Bednarskiej; wokalistka scen klubowych, festiwalowych i eventowych; ma na swoim koncie pracę zarówno studyjną, jak i sceniczną z wieloma polskimi i zagranicznymi gwiazdami, takimi jak: Natalia Przybysz, Kasia Klich, Patrycja Kosiarkiewicz, Ania Rusowicz, Jenny Galt, Lisa Millett, czy Gromee.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Michał Sołtan

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 23:55
Wokalista, gitarzysta, performer, producent oraz tata. Szersza publiczność usłyszała o nim po raz pierwszy w 2017 roku w 9. edycji telewizyjnego show Must Be The Music. Wówczas zachwycił jurorów nie tylko wyjątkowym głosem, ale też profesjonalnym podejściem do tworzenia autorskich utworów inspirowanych m.in. miłością do swojej dziewczyny, Magdy. Michał jednak - jak się okazało - tworzy muzykę od dawna.
rozwiń zwiń