X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Mój świat" - nowy konkurs w Polskim Radiu Dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2022 13:01
W Polskim Radiu Dzieciom trwa nowy konkurs - "Mój świat" - którego celem jest popularyzacja twórczości literackiej i słuchowisk radiowych. Konkurs współorganizują Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Uczestnicy muszą napisać scenariusz słuchowiska dla dzieci w wieku 6-12 lat - tematyka dowolna. Konkurs potrwa do 28 listopada. Uczestniczyć mogą w nim osoby pełnoletnie. 
Prace konkursowe można przesyłać do poniedziałku 24 października
Prace konkursowe można przesyłać do poniedziałku 24 październikaFoto: mat. pras.

Konkurs "Mój Świat" ma na celu popularyzację twórczości literackiej i słuchowisk radiowych oraz rozwijanie i rozpowszechnianie twórczości dla dzieci. Uczestnicy będą musieli przygotować scenariusz słuchowiska o dowolnej tematyce dla dzieci w wieku 6-12 lat. Pod uwagę będą brane oryginalne, innowacyjne pomysły i opracowania, które dotychczas nie były nigdzie publikowane i zgłaszane do konkursów. 

Skład Jury:
Maciej Wojtyszko - Członek Zarządu sekcji Autorów Dzieł Dramatycznych Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
Daria Druzgała – Dyrektor – Redaktor Naczelna Polskiego Radia Dzieciom
Janusz Kukuła – Dyrektor Teatru Polskiego Radia

Zasady są proste: wystarczy przygotować scenariusz słuchowiska - do 20 minut - wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać na adres, który znajduje się na stronie mojswiat.polskieradio.pl. Uczestnikami konkursu mogą być tylko osoby pełnoletnie.  

W związku z powielającymi się pytaniami informujemy, że scenariusz oraz charakterystykę postaci dodajemy w jednym pliku w formacie PDF.

Prace można przesyłać do poniedziałku 24 października.

Komisja konkursowa spośród wszystkich nadesłanych opracowań wybierze trzy. Dokonując wyboru najlepszych prac, jurorzy będą brali pod uwagę oryginalność, innowacyjność, kreatywność oraz wartość merytoryczną. Zwycięskie słuchowiska będą emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Konkurs współorganizują Polskie Radio DzieciomTeatr Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

* * * 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także

Czytaj także

"ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA" LUCY MAUD MONTGOMERY

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 15:15
Oto i rozwiązanie kolejnej z naszych książkowych zagadek! "Ania z Zielonego Wzgórza" to arcydzieło literatury dla dzieci i młodzieży, które przyprawi o łezkę wzruszenia także również dorosłych.
rozwiń zwiń