Polskie Radio Dzieciom

"Radiowe figliki Kulfona i Moniki". O czym mruczą koty?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2024 21:00
Mruczą i bywają kapryśne, czasami niezwykle zwinne i szybkie, kiedy indziej leniwe do nieprzytomności. Milutkie i puchate mogą nagle pokazać pazury, potrafią bezgłośnie wskoczyć na szafę albo zrzucić wszystkie książki z półki. Koty to niesamowite stworzenia, które mogą wprowadzić do naszego życia wiele radości i miłości, delikatnie przy tym mrucząc..
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjne Foto: Shutterstock/AntonMaltsev

Dzień Kota, obchodzony w Polsce 17 lutego to okazja do uhonorowania tych uroczych futrzaków. To czas, kiedy możemy celebrować ich piękno, wdzięk oraz oddanie. Wiele osób wykorzystuje ten dzień, aby podziękować swoim kotom za towarzystwo i radość, jaką przynoszą do życia. 

To także doskonała okazja do podjęcia działań na rzecz pomocy kotom potrzebującym, adopcji lub wsparcia schronisk. Warto również przypomnieć sobie o odpowiedzialnym podejściu do opieki nad kotem, zapewniając mu miłość, opiekę weterynaryjną i zdrową dietę.

Posłuchaj
58:53 Radio_Dzieciom 2024_02_17-13-00-16.mp3 17.02.2024 (Polskie Radio Dzieciom / Radiowe figliki Kulfona i Moniki)

Audycja: Radiowe figliki Kulfona i Moniki 

Prowadzi: Mirosław Wieprzewski i Zbigniew Poręcki 

Data emisji: 27.01.2024

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" w niedzielę o godz. 13.00 - 14.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Kulfon i Monika wybierają stroje na bal karnawałowy

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2024 12:59
Bohaterowie audycji "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" w Polskim Radiu Dzieciom wybierają się na długo oczekiwany bal karnawałowy. Za kogo planują się przebrać? To bardzo trudny wybór. A co ze strojem? Wybiorą z gotowych wzorów, zaprojektują sami i poproszą kogoś o uszycie, sami coś wykonają czy pójdą do wypożyczalni?
rozwiń zwiń