Polskie Radio Dzieciom

Kulfon i Monika wybierają stroje na bal karnawałowy

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2024 12:59
Bohaterowie audycji "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" w Polskim Radiu Dzieciom wybierają się na długo oczekiwany bal karnawałowy. Za kogo planują się przebrać? To bardzo trudny wybór. A co ze strojem? Wybiorą z gotowych wzorów, zaprojektują sami i poproszą kogoś o uszycie, sami coś wykonają czy pójdą do wypożyczalni?
Jak kiedyś wyglądały bale karnawałowe?
Jak kiedyś wyglądały bale karnawałowe? Foto: tomertu/Shutterstock

Styczeń to czas balów karnawałowych, przebierańców i wesołych zabaw. Dawniej dzieci i starsi chcieli się porządnie wyszaleć przed nadejściem czasu postnego i przednówka, kiedy w spiżarniach było już bardzo pusto. Nie zabrakło więc muzyki, podskoków i wesołych zabaw.

Wraz z Kulfonem i Moniką zapraszamy na bal. Karnawał czas zacząć!


Posłuchaj
56:30 [DAB]Dzieciom (PCM) 6 styczeń 2024 13_00_05.mp3 Kulfon i Monika wybierają się na bal karnawałowy. Posłuchaj audycji Polskiego Radia Dzieciom

Audycja: "Radiowe figliki Kulfona i Moniki"
Prowadzą: Mirosław Wieprzewski i Zbigniew Poręcki
Data emisji: 6.01.2024
Godzina emisji: 13.00. 

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.
Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom: 22 645 20 55.


Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom dba o bezpieczeństwo drogowe swoich słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2022 10:35
Bezpieczeństwo drogowe jest tematem stale obecnym w audycjach Polskiego Radia Dzieciom. Można tu usłyszeć informacje na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznej jazdy autokarem czy korzystania z telefonu w czasie jazdy rowerem. Dziś, 5 października w audycji "Popołudnik", będzie kolejna okazja by usłyszeć o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze czy chodniku. Rolę Polskiego Radia Dzieciom w edukacji o bezpieczeństwie drogowym, podkreśliła Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odbierając nagrodę Inspekcji Transportu Publicznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kulfon i Monika przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2023 18:00
W przedświątecznym nastroju Kulfon i Monika rozmawiali w Polskim Radiu Dzieciom o tym, jak przebiegały u nich Mikołajki i czy spotkali świętego Mikołaja. Nie zabrakło także rozmów o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia i czasie wyczekiwania. Na co najbardziej teraz czekamy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znaczki o zapachu kawy albo lawendy. Trójkątne, okrągłe, pięciokątne. Dzień filatelisty

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2024 11:00
Znaczki pocztowe to małe dzieła sztuki. Na malutkim kawałku papieru mieści się wiele ciekawych elementów zawierających mnóstwo rozmaitych niuansów. Najczęściej znaczki drukowane są na papierze, choć w Polsce, do tej pory zdarzyło się, że dwa rodzaje znaczków wydrukowano na jedwabiu. Niektóre znaczki nadal drukowane są na różnego rodzaju foliach. Szóstego stycznia przypada Dzień Filatelisty. Czy tradycyjny klaser można zamienić na elektroniczny?
rozwiń zwiń