!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Finaliści programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" w "Gwiazdozbiorze" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 16:00
Aktualnie wszyscy w Polsce żyją tegoroczną edycją Eurowizji Junior. 25 września poznamy nazwisko polskiego reprezentanta na tegoroczną Eurowizję dla dzieci. Tym razem w naszym Gwiazdozbiorze rozmawiamy z czterema młodymi gwiazdami, czyli tegorocznymi finalistami Szansy na sukces Eurowizji Junior 2022. O tym, kto z Polski pojedzie do Armenii na konkurs, zadecydują zarówno jurorzy, jak i publiczność przed telewizorami. 
Finaliści SnS JESC 2022
Finaliści SnS JESC 2022Foto: PR

Pierwszą osobą, która trafiła do finału jest czternastoletnia Natalia Smaś. Piosenką, która zapewniła jej to miano jest utwór Adele "Easy on Me". Choć śpiewa od zawsze, na lekcje wokalu zaczęła uczęszczać w wieku ośmiu lat, a uczęszczanie do szkoły muzycznej pozwoliło jej poszerzyć swoje horyzonty. "Wystąpienie na takiej scenie było moim marzeniem. Już jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się dojść do finału" - mówiła w Gwiazdozbiorze Natalia Smaś - "Wygrana w takim wielkim, międzynarodowym konkursie otwiera drzwi do spełniania się w kierunku muzycznym". 

Posłuchaj
59:33 2022_09_25 15_00_02_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Finaliści programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" w "Gwiazdozbiorze" w Polskim Radiem Dzieciom

Laura Bączkiewicz miejsce w wielkim finale za sprawą Złotego Biletu wyśpiewała sobie piosenką "Run" grupy One Republic. "Jest to dla mnie szansa do sukcesu, do marzeń. Dzięki temu biletowi mam szansę bycia i występowania w finale, więc jest on dla mnie bardzo ważny" – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Laura Bączkiewicz. Kolejnym Finalistą jest Aleksander Maląg, który wystąpił w odcinku poświęconym polskim utworom. W Szansie na Sukces zaprezentował utwór "Mój dom" Alicji Regi. W finale znalazła się także Ida Wargskok. Dwunastolatka wykonała utwór Fransa "If I Were Sorry". 

Na zdjęciu Natalia Smaś - finalistka "Szansy na sukces 2022" i Marta Powałowska dziennikarka PR Dzieciom. Na zdjęciu Natalia Smaś - finalistka "Szansy na sukces 2022" i Marta Powałowska dziennikarka PR Dzieciom.

Na zdjęciu Ida Wargskok - finalistka "Szansy na sukces 2022" i Marta Powałowska dziennikarka PR Dzieciom. Na zdjęciu Ida Wargskok - finalistka "Szansy na sukces 2022" i Marta Powałowska dziennikarka PR Dzieciom.

Aleksander Maląg - finalistka "Szansy na sukces 2022" Aleksander Maląg - finalistka "Szansy na sukces 2022"

Więcej o finalistach "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022" w Gwiazdozbiorze na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Audycja: Gwiazdozbiór
Prowadzi: Marta Powałowska
Gość: Natalia Smaś, Laura Bęczkiewicz, Aleksander Maląg, Ida Wargskog
Data emisji: 25.09.2022
Godzina emisji: 15:00

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym program "Szansa na sukces" w którym wybierany jest polski reprezentant do Eurowizji Junior 2022.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 


Zobacz także
Czytaj także

W "Gwiazdozbiorze" o Tour de Pologne Junior opowiedział Oliwier Bojnarowicz

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 23:06
Tegoroczną edycję wyścigu Tour de Pologne Junior zwyciężył Oliwier Bojnarowicz – młody kolarz, dla którego ta wygrana jest jednym z jego większych osiągnięć. Jak wyglądały jego przygotowania do tego wyścigu i co motywuje go do pracy nad kondycją? O tym usłyszeć można w audycji "Gwiazdozbiór" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Gwiazdozbiorze" rozmowa o Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon" 2022

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2022 18:07
Tegoroczna edycja Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon" odbywała się stacjonarnie w dniach od 16 do 18 września w Toruniu.  Tegoroczna edycja to już 12 odsłoną festiwalu odbywającego się od 2010 roku na terenie Torunia. Początkowo niewielka, choć już od pierwszej edycji licząca się na arenie ogólnopolskiej impreza, gościła na toruńskiej starówce nawet ponad 4000 osób – potwierdzając swoją pozycję jednego z największych festiwali fantastyki w kraju. 
rozwiń zwiń