Polskie Radio Dzieciom

W "Gwiazdozbiorze" rozmowa z Niną Karaszewską

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 15:00
Zapraszamy do "Gwiazdozbioru", w którym pojawiła się gwiazda tygodnia, utalentowana młoda tancerka, która uczy się tańca współczesnego w szkole w Monachium, a także jest w szkole baletowej. Nina Karaszewska przygotowuje się ponadto do matury, jednak swoją przyszłość wiąże właśnie z tańcem, który jest jej największą pasją. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom podkreśliła, że warto robić to, co się kocha.
Nina Karaszewska w Polskim Radiu Dzieciom
Nina Karaszewska w Polskim Radiu DzieciomFoto: PR

Jak wspomina, miłość do tańca zaczęła się u niej jeszcze we wczesnym dzieciństwie. – Pewnego dnia powiedziałam mamie: mamo, zapisz mnie na tańce i mnie zapisała. Zaczynałam od baletu, od hiphopu, od jazzu współczesnego, były to bardzo różne style, jednak od początku wiedziałam, że chcę iść w taniec współczesny – mówiła w Gwiazdozbiorze na antenie Polskiego Radia Dzieciom Nina Karaszewska. 

Posłuchaj
59:30 2023_01_08 15_00_06_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 W "Gwiazdozbiorze" rozmowa z Niną Karaszewską_Gwiazdozbiór 8 stycznia godz. 15:00

 

Jak podkreśliła młoda tancerka, na początku swojej drogi lepiej nie ograniczać się do jednego stylu, żeby zobaczyć, w czym czujemy się najlepiej. – Poszłam do szkoły baletowej, żeby wyszlifować technikę i w pewnym momencie, czyli w tamtym roku poczułam, że naprawdę chcę iść w taniec współczesny, więc stwierdziłam, że pójdę tą ścieżką i wyjechałam za granicę.  

W 2017 roku Nina Karaszewska wystąpiła w programie telewizyjnym, gdzie podzieliła się swoim talentem z szerszą publicznością. Jak zdradziła naszym słuchaczom, swój telewizyjny debiut potraktowała jako przygodę, a wychodząc na scenę nie czuła stresu. Podobnie w przypadku innych konkursów, w których licznie brała udział, a to dlatego że, jak sama mówi, na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Nagrody są dla niej jedynie wisienką na torcie, ponieważ to pracę w sali tanecznej traktuje jako priorytet.

Więcej o tańcu, szkole baletowej, podróżach, a także o życiu w Monachium Nina Karaszewska opowiedziała na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania ostatniego Gwiazdozbioru!

Audycja: Gwiazdozbiór

Prowadzi: Marta Powałowska

Data emisji: 08.01.2023 Godzina emisji: 15:00

 

Zobacz także
Czytaj także

Tomasz Gregorczyk gościem w "Gwiazdozbiorze" PRD

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 15:00
W Gwiazdozbiorze słuchamy o nowinkach w świecie muzyki, kina oraz wsłuchujemy się w utwór, który ostatnio przekroczył 200 mln wyświetleń, czyli "Mucha w mucholocie" Aidy Nikolaychuk w aranżacji Szymona Wysockiego. Gwiazdą tygodnia jest Tomash, czyli Tomasz Gregorczyk - młody wokalista stawiający swoje pierwsze kroki w dorosłej, solowej karierze, szerszej publiczności znany jako jeden z członków zespołu 4Dreamers. Muzyka i śpiew były w jego życiu od zawsze, jednak dopiero po udziale w "The Voice Kids" pojawiła się myśl, że mógłby wiązać przyszłość ze swoją pasją.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziecięce marzenia są do spełnienia. W "Gwiazdozbiorze" rozmowa z Olgą Bończyk

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 18:10
Dzisiejszy Gwiazdozbiór był wspaniałą muzyczna wyprawą - wsłuchaliśmy się w najnowszy zimowy singiel Patrycji Lipińskiej oraz singiel Ali Tracz. Gwiazdą tygodnia została Olga Bończyk - polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, prezenterka, a także wokalistka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z wizytą za kulisami koncertu "Aida. Mucha w Mucholocie"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 18:51
Z Nowym Rokiem tanecznym krokiem. W Gwiazdozbiorze przenosimy się za kulisy koncertu "Aida. Mucha w Mucholocie". Koncert ten miał miejsce w listopadzie, ale 1 stycznia to idealny czas, by sobie go przypomnieć. W towarzystwie muzyki autorstwa uwielbianej przez dużych i małych Aidy dowiecie się, jak powstaje scenografia na koncert, jak przygotowują się do niego aktorzy i jak zorganizować takie przedsięwzięcie, jakim jest koncert dla dzieci.
rozwiń zwiń