Polskie Radio Dzieciom

Tomasz Gregorczyk gościem w "Gwiazdozbiorze" PRD

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 15:00
W Gwiazdozbiorze słuchamy o nowinkach w świecie muzyki, kina oraz wsłuchujemy się w utwór, który ostatnio przekroczył 200 mln wyświetleń, czyli "Mucha w mucholocie" Aidy Nikolaychuk w aranżacji Szymona Wysockiego. Gwiazdą tygodnia jest Tomash, czyli Tomasz Gregorczyk - młody wokalista stawiający swoje pierwsze kroki w dorosłej, solowej karierze, szerszej publiczności znany jako jeden z członków zespołu 4Dreamers. Muzyka i śpiew były w jego życiu od zawsze, jednak dopiero po udziale w "The Voice Kids" pojawiła się myśl, że mógłby wiązać przyszłość ze swoją pasją.  
Tomash, czyli Tomasz Gregorczyk
Tomash, czyli Tomasz GregorczykFoto: PR

- Jak zakończył się program i zaczęliśmy z chłopakami robić własne rzeczy, to dopiero wtedy w którymś momencie obudziłem się i zrozumiałem, że to jest chyba to, co chciałem zawsze robić i nie wiedziałem, jak to się stało, że jeszcze dwa miesiące temu tego nie było, a teraz to robię – mówił Tomash w Gwiazdozbiorze – Wtedy miałem czternaście lat.  

Przed pójściem do "The Voice Kids" nie jeździł na zbyt wiele konkursów wokalnych. Sam udział w programie był dla niego przede wszystkim dobrą zabawą. Udział w programie otworzył mu wiele drzwi i pojawiły się różne możliwości. 

Posłuchaj
59:59 2022_11_20 15_00_27_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Gwiazdozbiór 20 listopada godz. 15:00 Rozmowa z Tomaszem Gregorczykiem

Choć w pewnym momencie pożegnał się z programem, nie rozstał się z muzyką. – W tamtym momencie miałem dwa wybory: poddać się i płakać albo walczyć i wybrałem walkę. Gdyby nie to, że walczyłem o swoje marzenia, nie byłoby mnie tutaj – wyznał na antenie Polskiego Radia Dzieciom Tomasz Gregorczyk - Warto pamiętać, że marzenia się nie spełniają, tylko marzenia się spełnia.

Istotnym etapem w karierze muzycznej Tomasza Grzegorczyka było członkostwo w zespole 4Dreamers, które trwało trzy lata. Zespół został doceniony przez branżę, dostając nominacje do Fryderyków.  

Gość Gwiazdozbioru przyznał, że to fani byli dla nich najważniejsi. – Gdyby ich nie było, ten projekt nie przetrwałby nawet miesiąca. To od samego początku było zbudowane tym, że fani chcieli więcej  - wyjaśnił Tomash – Fani budowali nas i byli najmocniejszą podstawą tego, co my robiliśmy. Do fanów odnosili się z ogromną wdzięcznością i uwielbiali spotkania z nimi.

Więcej o zespole 4Dreamers, a także o karierze solowej Tomasha, czyli Tomasza Grzegorczyka w rozmowie z gwiazdą tygodnia w Gwiazdozbiorze na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji!

Audycja: Gwiazdozbiór [kliknij i posłuchaj archiwalnych audycji]

Prowadzi: Marta Powałowska

Data emisji: 20.11.2022

Godzina emisji: 15:00

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne - chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 

Zobacz także
Czytaj także

Rozmowa z autorem książki "Lewandowski. Jak wygrać marzenia"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2022 22:46
10 września 1972 roku piłkarska reprezentacja Polski na Stadionie Olimpijskim w Monachium zmierzyła się w finale olimpijskim z Węgrami. Orły Kazimierza Górskiego wygrały 2:1 po dwóch bramkach Kazimierza Deyny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Olszewska o słowach którymi posługują się tylko tancerze

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 17:41
"Śpiewać każdy może" tak mówią słowa pewnej piosenki, a czy każdy może tańczyć? Na to pytanie, miedzy innymi, odpowiedziała nasza gwiazda tygodnia. Karolina Olszewska - młoda tancerka, zwyciężczyni pierwszej edycji "You can dance - Nowa generacja" w audycji "Gwiazdozbiór" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowa Konferencja Korczakowska

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2022 17:41
W "Gwiazdozbiorze" odwiedziliśmy siedzibę Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, w którym 20 października odbyła się Międzynarodowa Konferencja Korczakowska. Co się wówczas działo? Jakie tematy poruszano? Co ma wspólnego Janusz Korczak z prawami dziecka? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń