Polskie Radio Dzieciom

Przegląd muzyki filmowej. Hity ostatnich miesięcy!

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2023 12:36
Muzyka filmowa to wszystkie te utwory, które możemy usłyszeć w rożnego rodzaju filmach. Powstają one po to, by budować napięcie i oddawać emocje towarzyszące bohaterom. W Gwiazdozbiorze wysłuchaliśmy się właśnie w muzykę filmową, skupiając się na hitach ostatnich miesięcy i lat. 
Zapraszamy na kolejne spotkanie z muzyką filmową
Zapraszamy na kolejne spotkanie z muzyką filmowąFoto: alphaspirit/Shutterstock.com

Całkiem niedawno swoją polską premierę kinową miała bajka "Mavka i strażnicy lasu" traktująca o mitycznej strażniczce lasu, która musi bronić skrytego w puszczy źródła życia przed pewną chciwą osobą. To właśnie piosenką z tej bajki rozpoczęliśmy nasz przegląd muzyki filmowej. Utwór "Mavka. Pieśń Lasu" zaśpiewali wspólnie Roxie Węgiel i Kamil Bijoś. 

Posłuchaj
59:19 2023_08_13 14_59_58_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Gwiazdozbiór 13 sierpnia godz. 15:00

W maju tego roku miała miejsce fabularna premiera filmu "Mała syrenka". W przeglądzie hitów muzyki filmowej wysłuchaliśmy piosenki "Naprawdę chcę" wykonanej przez Sarę James. Głośną premierę miał także niedawno film "Kot w butach: Ostatnie życzenie". Styczniowa premiera to kontynuacja filmu z 2011 roku, a my na antenie Polskiego Radia Dzieciom posłuchaliśmy hitu "La Vida Es Una" - pierwszej obcojęzycznej piosenki, która pojawiła się w zestawieniu. Kolejny utwór to "Turn Up The Sunshine" z filmu "Minionki: Wejście Gru", którego polska premiera miała miejsce w lipcu ubiegłego roku. 

W audycji Gwiazdozbiór nie zabrakło także utworu z filmu "Dogtanian. Psi Muszkieterier" czy "Detektyw Bruno". Oba swoją polską premierę kinową miały tego samego dnia, czyli 27 maja ubiegłego roku, jednak "Dogtanian" światową premierę miał aż rok wcześniej. Najpopularniejszą piosenką z filmu "Detektyw Bruno" jest utwór "Mniej znaczy więcej" zaśpiewany przez Cleo. Sam film opowiada o przygodach tytułowego detektywa, który pomaga ośmioletniemu Oskarowi rozwiązać pewną skomplikowaną zagadkę. Pojawiła się też piosenka "A Sky Full of Stars" z filmu animowanego "Sing 2" będącego kontynuacją filmu z 2016 roku, a także utwór

"Pancerz-Presja" z filmu "Nasze magiczne Encanto". Słuchaliśmy też Sary James i Kuby Szmajkowskiego w piosence "Czarny Młyn" z filmu o tym samym tytule. Niedzielne spotkanie zakończyliśmy piosenką wykonywaną przez artystkę, która zasłynęła wygraną na Eurowizji Junior w 2019 roku, Viki Gabor. To piosenka z filmu "Wyprawa na Księżyc" pod tytułem "Wznieść się chcę" Wszystkich wymienionych piosenek możecie posłuchać w Gwiazdozbiorze na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonego zapisu audycji! 

Audycja: Gwiazdozbiór
Prowadzi: Marta Powałowska
Data emisji: 13.08.2023
Godzina emisji: 15:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"A ja nie chcę spać" i inne płyty Ani Brody w Gwiazdozbiorze PRD

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2023 17:44
W Gwiazdozbiorze na antenie Polskiego Radia Dzieciom wsłuchujemy się w twórczość Ani Brody, która jest wokalistką, cymbalistką, kompozytorką oraz autorką tekstów.  Jak zaczęła się jej przygoda z muzyką? Czym dla niej jest muzyka? Jakie są jej muzyczne plany?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Relacja z programu "The Voice Kids" w "Gwiazdozbiorze" PRD

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 21:10
W miniony weekend miał miejsce finał 6. edycji programu muzycznego dla dzieci "The Voice Kids". Zwyciężyła 14-letnia Martyna Gąsak. Na relacje z wydarzenia zapraszamy do audycji Gwiazdozbiór. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

TOP Lista Przebojów Polskiego Radia Dzieciom w wakacyjnej odsłonie Gwiazdozbioru - część druga 

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2023 15:00
W ubiegłym tygodniu w audycji Gwiazdozbiór na antenie Polskiego Radia Dzieciom wsłuchiwaliśmy się w piosenki, które trafiły do tegorocznej TOP Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, czyli zestawienia najbardziej lubianych przez słuchaczy utworów, które zdobyły najwięcej głosów przez ostatni rok - licząc od kwietnia. W tej odsłonie Gwiazdozbioru kontynuujemy wędrówkę przez Wasze ulubione piosenki. 
rozwiń zwiń