Polskie Radio Dzieciom

W "Gwiazdozbiorze" o debiutach muzycznych ostatnich miesięcy i lat

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2023 15:00
W najnowszej odsłonie audycji "Gwiazdozbiór" na antenie Polskiego Radia Dzieciom rozmawialiśmy o muzycznych debiutach ostatnich lat. Zaczęliśmy od bardzo wakacyjnego utworu, choć opowiadającego o szkole, który swoją premierę miał w czerwcu tego roku – "CTRL ALT DEL" Sary James.  
W Gwiazdozbiorze o debiutach muzycznych ostatnich miesięcy i lat
W „Gwiazdozbiorze” o debiutach muzycznych ostatnich miesięcy i lat Foto: Sharomka/Shutterstock

Mówiąc o debiutach nie możemy pominąć Hany Knopik, której utwór "To mój świat" podbija Listę Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. Rozmowy z Haną możecie posłuchać w załączonym poniżej zapisie audycji. Kolejną artystką, która opanowała Listę Przebojów PRD jest Oliwka Majewska wraz z piosenką "Życzenia". 

Posłuchaj
59:00 2023_08_27 15_00_35_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Gwiazdozbiór 27 sierpnia godz. 15:00

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć także zespołów muzycznych, jak na przykład TSO (Taka Sobie Orkiestra), która swój pierwszy singiel wydała ósmego listopada ubiegłego roku. Dzień wcześniej nastąpiła zaś premiera oficjalnego teledysku debiutującej wówczas Laury Bączkiewicz, która reprezentowała nasz kraj w Eurowizji Junior. 

Należy także wspomnieć o utworze "Somebody", z którym rok wcześniej podczas Eurowizji reprezentowała nas debiutująca Sara James. Rok przed Sarą naszą reprezentantką była również debiutująca Ala Tracz. W tym samym roku debiutował też Marcin Maciejczak z utworem "Jak gdyby nic". 

Na zakończenie spotkania wsłuchaliśmy się w utwór "Superhero" w wykonaniu Viki Gabor i "Anyone I want to be" Roksany Węgiel. Wszystkich wymienionych wyżej utworów możecie posłuchać w audycji Gwiazdozbiór na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy!

Audycja: Gwiazdozbiór

Prowadzi: Marta Powałowska

Data emisji: 27.08.2023

Godzina emisji: 15:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Relacja z programu "The Voice Kids" w "Gwiazdozbiorze" PRD

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 21:10
W miniony weekend miał miejsce finał 6. edycji programu muzycznego dla dzieci "The Voice Kids". Zwyciężyła 14-letnia Martyna Gąsak. Na relacje z wydarzenia zapraszamy do audycji Gwiazdozbiór. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fasolki mają 40 lat! Relacja z jubileuszowego koncertu zespołu 

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2023 16:00
Dziecięcy zespół Fasolki powstał w 1983 roku, a w tym roku  obchodzi czterdziestolecie. 26 i 27 maja odbyły się jubileuszowe koncerty jednoczące zarówno fanów, jak i członków zespołu. W kulminacyjnych momentach na scenie było około stu osób, a w  projekcie Fasolki przez cały czas jego trwania wzięło udział ponad tysiąc dzieci.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

TOP Lista Przebojów Polskiego Radia Dzieciom w wakacyjnej odsłonie Gwiazdozbioru - część druga 

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2023 15:00
W ubiegłym tygodniu w audycji Gwiazdozbiór na antenie Polskiego Radia Dzieciom wsłuchiwaliśmy się w piosenki, które trafiły do tegorocznej TOP Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, czyli zestawienia najbardziej lubianych przez słuchaczy utworów, które zdobyły najwięcej głosów przez ostatni rok - licząc od kwietnia. W tej odsłonie Gwiazdozbioru kontynuujemy wędrówkę przez Wasze ulubione piosenki. 
rozwiń zwiń