Polskie Radio
Section05
Muzyka dla dzieci

Co daje nam edukacja muzyczna?

Dlaczego warto namawiać do edukacji muzycznej zarówno dzieci, jak i dorosłych? Znane jest powiedzenie, że "muzyka łagodzi obyczaje". Dzięki niej możemy również rozwijać swoje umiejętności i odkrywać nowe, interesujące nas rzeczy. 
Zobacz więcej na temat:  Joanna Racewicz Muzyka dla rodzica Muzyka dla dzieci muzyka ludowa muzyka tradycyjna muzyka klasyczna muzyka rozrywkowa szkoła szkoła podstawowa edukacja flet perkusja chór orkiestra dzieci młodzież nauczyciel muzyki nauczyciel

Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek ze zbiórką dla Ukrainy

Trwa wielka zbiórka zabawek dla dzieci z Ukrainy. Uruchomiło ją Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek pod patronatem medialnym Polskiego Radia Dzieciom. Zbierane są zabawki, przytulanki, gry, pomoce szkolne i art. kreatywne, czyli rzeczy, które pomogą dzieciom z Ukrainy oderwać się od wszelkich złych myśli i pomogą sprawić, by znów poczuły się po prostu dziećmi.
Zobacz więcej na temat:  radio bez reklam radio dla dzieci radio dla rodziców Muzyka dla dzieci słuchowisko dla dzieci

Znamy laureatów X Mazowieckiego Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki"

Już po raz dziesiąty Centrum Kultury Izabelin wraz z Europejską Fundacją Wspierania talentów Dzieci i Młodzieży "Młodzi Artyści" zaprosili na X Mazowiecki Festiwal Piosenki "Rozdźwięki". 10 kwietnia finaliści wystąpili w Centrum Kultury Izabelin w Koncercie Galowym. 20 osób (wyłonionych podczas eliminacji 19 marca) rywalizowało o Grand Prix i inne nagrody, śpiewając z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej. Jury wyłoniło laureatów. Poniżej przedstawiamy listę wyróżnionych. Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci radio dla rodziców Muzyka dla dzieci

Jerz Igor w "Muzycznych podróżach"

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Powinna więc być dla każdego. Za jej wiodący cel uznaje się wprowadzenie słuchacza w stan odprężenia i zapewnienie dobrego nastroju. Wszystkie te cechy zawiera w sobie twórczość zespołu Jerz Igor, w którego utworach nie brakuje opowieści o różnych zjawiskach, zwierzętach i postaciach, niosąc za sobą niesamowite przesłanie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże radio dla dzieci Muzyka dla dzieci

Muzyczna podróż przez twórczość Wolfganga Amadeusza Mozarta

Wolfgang Amadeusz Mozart urodził się 27 stycznia 1756 roku i jest jednym z najwybitniejszych muzycznych twórców. W swoim krótkim, zaledwie trzydziestopięcioletnim życiu zdołał napisać setki utworów. Wśród jego dzieł istotne miejsce zajmują koncerty orkiestrowe. W przypadku Mozarta, koncert symfoniczny zawiera trzy zróżnicowane pod względem tempa części. Koncerty fortepianowe Mozarta stały się wzorem klasycznego koncertu solowego, z którego czerpali późniejsi kompozytorzy. 
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże radio dla dzieci Muzyka dla dzieci

IX Mazowiecki Festiwal Piosenki "Rozdźwięki 2021"

IX Mazowiecki Festiwal Piosenki "Rozdźwięki 2021" odbył się w dniach 19-20 czerwca 2021 w Centrum Kultury Izabelin. Organizatorami Festiwalu były: Centrum Kultury Izabelin oraz Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży "Młodzi Artyści" z Zielonej Góry. W eliminacjach online wyłoniono grupę 17 osób (7-25 lat), które zostały zaproszone do udziału w Koncercie Konkursowym.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci Muzyka dla dzieci

Z kulturą za pan brat. 8. edycja Rabka Festival

Poznawanie historii własnej rodziny, kultury Łemków, Romów i Żydów, opowieści o ludowych legendach, literacka gra miejska, warsztaty ilustratorskie "Book Face" a nawet escape room "na polu"! Tegoroczna, ósma już edycja Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej "Rabka Festival 2021" odbyła się z powodzeniem, pomimo ograniczeń związanych z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci Muzyka dla dzieci Rabka Zdrój Kulturalna strefa Martyna Chuderska