Polskie Radio Dzieciom

Wakacyjne hity i premiery w "Gwiazdozbiorze" na antenie PRD

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2023 10:00
W tegoroczne wakacje Gwiazdozbiór opanowała muzyka. W kolejnej letniej odsłonie przyglądamy się hitom, które towarzyszyły nam w wakacje, a także premierom wakacji 2023. 
Wakacyjne hity i premiery w Gwiazdozbiorze na antenie PRD
Foto: Glow Images/East News

Mówiąc o wakacyjnych premierach nie możemy pominąć świeżutkiej premiery, która miała miejsce 18 sierpnia. Mowa o utworze "Non stop" Oliwki Majewskiej, która pojawiła się w studiu Polskiego Radia Dzieciom, by opowiedzieć o swojej najnowszej piosence, która ma wszystkie cechy wakacyjnego hitu. 

- "Non stop" to jest utwór, który opowiada o takiej pierwszej relacji, w której zatracamy się w uczuciach i nie widzimy problemów, które nas otaczają - mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Tworzenie utworu sprawiło młodej artystce dużą radość, zwłaszcza że jest to utwór oparty na jej życiu - Ja zawsze staram się przekazywać w swoich utworach swoje emocje - dodała. 

Posłuchaj
59:20 2023_08_20 15_00_01_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Gwiazdozbiór 20 sierpnia godz. 15:00

 

Najnowszy utwór Oliwki Majewskiej jest wyjątkowy z wielu powodów. Przede wszystkim jest to pierwszy utwór, który artystka miała okazję współtworzyć i to na każdym etapie - brała udział w pisaniu zarówno teksu, jak i muzyki. 

⁃  To był pierwszy utwór, który miałam okazję współtworzyć i faktycznie było to niesamowite doświadczenie, więc bardzo cieszę się, że mogłam brać w tym udział - zdradziła - To jest zupełnie nowe doświadczenie, więc cieszę się, że akurat przy tym utworze mogłam się w tym sprawdzić. „Non stop” to był totalnie mój pomysł, moja praca i moje serce włożone w ten utwór - podkreśliła młoda gwiazda. 

Jeśli jesteście ciekawi, jakich jeszcze utworów nie mogło zabraknąć w naszym wakacyjnym zestawieniu, koniecznie posłuchajcie załączonej audycji. Zapraszamy! 

Audycja: Gwiazdozbiór

Prowadzi: Marta Powałowska

Data emisji: 20.08.2023

Godzina emisji: 15:00

***
Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.

Przypominamy także o trwającym konkursie plastycznym "Kolorowy piórnik" organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom. Na prace czekamy do 24 września. Szczegóły i regulamin znajdują się na stronie https://kolorowypiornik.polskieradio.pl/ 

.
Zobacz także
Czytaj także

TOP Lista Przebojów Polskiego Radia Dzieciom w wakacyjnej odsłonie Gwiazdozbioru - część druga 

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2023 15:00
W ubiegłym tygodniu w audycji Gwiazdozbiór na antenie Polskiego Radia Dzieciom wsłuchiwaliśmy się w piosenki, które trafiły do tegorocznej TOP Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, czyli zestawienia najbardziej lubianych przez słuchaczy utworów, które zdobyły najwięcej głosów przez ostatni rok - licząc od kwietnia. W tej odsłonie Gwiazdozbioru kontynuujemy wędrówkę przez Wasze ulubione piosenki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Gwiazdozbiorze" o debiutach muzycznych ostatnich miesięcy i lat

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2023 15:00
W najnowszej odsłonie audycji "Gwiazdozbiór" na antenie Polskiego Radia Dzieciom rozmawialiśmy o muzycznych debiutach ostatnich lat. Zaczęliśmy od bardzo wakacyjnego utworu, choć opowiadającego o szkole, który swoją premierę miał w czerwcu tego roku – "CTRL ALT DEL" Sary James.  
rozwiń zwiń