X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia

Abp Welby: okrucieństwa nie mogą pozostać bezkarne

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 09:07
W Opactwie Westminsterskim w Londynie odbyło się międzyreligijne czuwanie modlitewne w intencji mniejszości prześladowanych w Iraku. Jego hasłem były słowa: "Wszyscy jesteśmy istotami ludzkimi".
Audio

Z inicjatywą czuwania wyszły religijne organizacje charytatywne: chrześcijańska Christian Aid, muzułmańska Islamic Relief i żydowska World Jewish Relief. Przemawiając na zakończenie modlitwy prymas Wspólnoty Anglikańskiej abp Justin Welby wezwał do natychmiastowego działania, by okrucieństwa, do jakich dochodzi w Iraku i Syrii nie pozostały bezkarne.

- Obserwujemy skrajną ideologię religijną, która nie zna granic w prześladowaniu tych, którzy mają inną kulturę i religię - mówił abp Welby. Podkreślił, że ci, którzy okazują tę nietolerancję powinni zostać powstrzymani, a odpowiedzialni za przemoc powinni odpowiedzieć za swe czyny. Zauważył też, że Bliskiemu Wschodowi, który jest "kolebką chrześcijaństwa", grozi dziś utarta tej "niezastąpionej części swej tożsamości, swego dziedzictwa i swej kultury".

Czytaj także

Arcybiskup Iraku: żyjemy w strachu, nie ufamy już nikomu

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 12:52
- Większość z nas chce uciec, nieważne dokąd - tak o sytuacji chrześcijan w Iraku mówi radiowej Jedynce katolicki arcybiskup Iraku Jean Slejman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rada Praw Człowieka ONZ wysyła do Iraku misję

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 21:37
Rada Praw Człowieka ONZ potępiła w poniedziałek zbrodnie dżihadystów z Państwa Islamskiego w Iraku. Jednomyślnie przyjęto rezolucję, w której żąda się pociągnięcia do odpowiedzialności karnej winnych tych zbrodni.
rozwiń zwiń