X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Ciemna materia, neutrina i inne tajemnice Wszechświata

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 03:54
W ciągu dwóch lat możemy zobaczyć pierwsze cząstki ciemnej materii – zapowiadają fizycy z Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku.
Audio
  • Ciemna materia w zasięgu ręki? (Naukowy zawrót głowy/ Jedynka)
Co by się stało, gdyby Ziemia nagle przestała się obracać wokół osi, a atmosfera nadal poruszała się z tą samą prędkością?
Co by się stało, gdyby Ziemia nagle przestała się obracać wokół osi, a atmosfera nadal poruszała się z tą samą prędkością?Foto: Maxwell Hamilton/flickr/CC BY 2.0
Czy ten optymizm jest uzasadniony? Mówiono o tym ostatnio na międzynarodowej konferencji COSMO, która odbyła się w Warszawie.

Prof. Leszek Roszkowski z Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku podkreśla, że można opisać historię i przyszłość Wszechświata za pomocą funkcji kilku parametrów. - Łatwiej jest wyjaśnić rozwój całego Wszechświata niż przepływ wody w strumieniu górskim - wyjaśnia naukowiec.

W programie mówiliśmy o tym, z czego zbudowany jest Wszechświat, gdy patrzymy na niego oczami fizyka oraz dlaczego nasza galaktyka jest niczym pestka... zanurzona w wielkiej moreli ciemnej materii.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: prof. Leszek Roszkowski (Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku, szef grupy fizyków-teoretyków, zajmujących się poszukiwaniem ciemnej materii)

Data emisji: 27.10.2015

Godzina emisji: 23.14

sm/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kosmiczna misja w piekielnych warunkach. Słońce na celowniku

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 01:50
Słońce było uznawane za małą i stosunkowo niewyróżniającą się gwiazdę. Jest ono jaśniejsze niż ok. 95 proc. gwiazd na Drodze Mlecznej. Wkrótce poznamy je lepiej, dzięki misji Solar Orbiter.
rozwiń zwiń