X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Brytyjczycy zbudują tunel pod Stonehenge

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2014 12:00
Brytyjski rząd zatwierdził plan budowy tunelu drogowego w pobliżu słynnego kamiennego kręgu Stonehenge w południowej Anglii. Archeolodzy alarmują.
Audio
Kamienny krąg Stonehenge
Kamienny krąg StonehengeFoto: Wikipedia/Andrew Dunn

Dotychczas archeolodzy byli jego najbardziej zagorzałymi zwolennikami, teraz jednak są przeciw, po odkryciu na trasie dojazdu do tunelu najstaszej znanej osady na Wyspach Brytyjskich.

Schowanie wiecznie zakorkowanej drogi biegnącej opodal Stonehenge w 3-kilometrowym tunelu przywróci pierwotny wygląd prastaremu krajobrazowi. Ale pooszerzony do dwupasmówki dojazd do tunelu może zniszczyć odkryte dopiero ostatnio cenne stanowisko archeologiczne.

Mezoliotyczne obozowisko Blick Mead powstało 6 tysięcy lat temu - dwa tysiące lat po zalaniu przez morze korytarza lądowego między Anglią a resztą Europy i dwa tysiące przed powstaniem Stonehenge w jego obecnym kształcie.

Stanowisko bada ekspedycja archeologiczna Uniwersytetu Buckingham, która dostała na swoje prace niecałe 5 miesięcy. Archeolog David Jacques, który dokonał odkrycia, uważa, że osada stanowi jedyny w swoim rodzaju łącznik między napływem myśliwych i zbieraczy po ustąpieniu lodowców a początkami życia osiadłego i budową kompleksu Stonehenge. - Jeśli powstanie ten tunel, możemy stracić jedyną szansę zbadania tego najwcześniejszego okresu historii Brytanii - powiedział David Jacques gazecie "The Daily Telegraph".

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukryte miasto, czyli podziemne skarby Rzymu

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 10:21
Podziemia Rzymu kryją nie tylko rozległe i stosunkowo dobrze zachowane katakumby, ale także miejsca spotkań wyznawców Boga Mitry, kanały, cysterny czy wieże wodne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa znalezisk spod autostrady

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 15:00
Budowa autostrad i związane z nią badania archeologiczne otworzyły nowy etap w naszej wiedzy o prehistorii. W Muzeum Archeologicznym we Wrocławiu można oglądać najciekawsze znaleziska spod obwodnicy miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczecińscy archeolodzy znaleźli nieznane megality

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 22:22
Archeolodzy ze Szczecina znaleźli tajemnicze konstrukcje megalityczne sprzed kilku tysięcy lat znaleźli na terenie Ziemi Łobeskiej w woj. zachodniopomorskim.
rozwiń zwiń