X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Czek Darwina

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2007 12:16
W starej bibliotece Christ’s College Uniwersytetu w Cambridge od dawna, a konkretnie od 1909 r , wisiało na ścianie oprawione w ramkę zdjęcie Karola Darwina.
Audio

Teraz znaleziono złożony i wciśnięty za nią czek z podpisem uczonego, a właściwie z dwoma podpisami, bo Darwin najwyraźniej się pomylił i podpisał najpierw czek nie w tym miejscu, gdzie powinien.

Dla biografów jest to zadziwiające, bo Darwin słynął jako człowiek bardzo skrupulatny, wręcz drobiazgowy, zwłaszcza w odniesieniu do pieniędzy i doskonale umiał nimi gospodarować. Czek, pochodzący z marca 1872 r., opiewa na 100 funtów i była to wypłata z własnego konta prawdopodobnie na prywatne potrzeby Darwina, który przeprowadzał się w tym czasie z rodziną z wynajętego domu w Londynie do swojego domu na wieś, w hrabstwie Kent. Fotograficzny portret wielkiego ewolucjonisty został zrobiony w latach 50-ych XIX w i przedstawia bardzo poważnego, dostojnego mężczyznę, ale Karol Darwin uważał, że zdjęcie jest nieudane, nie oddające jego osobowości. W 1909 r fotografia znalazła się na okolicznościowej wystawie i prawdopodobnie wtedy obecny na niej syn Darwina włożył ten czek w taki sposób, by wystawał jedynie fragment z autografem uczonego, co sprawiało wrażenie że podpis widnieje na zdjęciu. Zdumiewające, że dopiero teraz to zauważono.

Elżbieta Strucka

Zobacz więcej na temat: Darwin Londyn pieniądze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przypadek Karola Darwina

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2009 11:09
Serwis naukowy Katarzyny Kobyleckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darwin na znaczkach

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2009 06:45
Poczta Brytyjska przygotowała na Rok Darwinowski serię okolicznościowych znaczków – puzzli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Charles Darwin

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2009 14:11
Przeciętny Brytyjczyk patrzy w twarz Charlesa Darwina kilka razy dziennie.
rozwiń zwiń