Polskie Radio
Section05
Uganda

Czy Państwo Islamskie upada? "Oni się przeobrazili"

- Mówi się o tym, że przygotowywane są dosyć duże zamachy, żeby przypomnieć znowu o sobie i z wielkim hukiem przestraszyć Europę, która w ostatnich miesiącach się uspokoiła - powiedziała dr Magdalena El Ghamari na antenie Jedynki. Państwo Islamskie traci zasięg terytorialny, ale wciąż stanowi zagrożenie, zwłaszcza w krajach Azji i Afryki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Magdalena El Ghamari Jerzy Haszczyński Adrian Bąk Michał Żakowski Afryka Uganda terroryzm ISIS Państwo Islamskie Jan Kuciak Słowacja Europa Azja

"Europie potrzebny jest afrykański plan Marshalla"

Od początku roku do Włoch przybyło 70 tysięcy imigrantów, najwięcej z Nigerii. Kim są afrykańscy uciekinierzy i jaki pomysł na poradzenie sobie z tym wyzwaniem ma Europa? O tym w Polskim Radiu 24 mówił Jarosław Kociszewski z Wirtualnej Polski, który niedawno wrócił z Ugandy, gdzie znajduje się jeden z największych obozów dla uchodźców na świecie.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Włochy Afryka Jarosław Kociszewski uchodźcy Uganda Sudan Południowy

Pościg za najsłynniejszym afrykańskim zbrodniarzem

Ugandyjczycy nazywają go potworem w ludzkiej skórze. Odpowiada za śmierć co najmniej 100 tys. ludzi. Joseph Kony, przywódca Bożej Armii Oporu, od 12 lat ścigany jest przez Międzynarodowy Trybunał Karny, afrykańskie rządy i amerykańskich komandosów. Bezskutecznie. W ubiegłym tygodniu ogłoszono zakończenie jego poszukiwań. Czy krwawy watażka uniknie odpowiedzialności za swoje czyny?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Uganda ludobójstwo