Polskie Radio
Section05
Uganda

"Zrozumiałem, że chciałbym się ofiarować". Ojciec Bogusław Dąbrowski o swojej książce "Oddech słońca"

- Do wyjazdu zainspirowałem się świętym Franciszkiem, ale też śmiercią moich współbraci Zbyszka i Michała, którzy oddali życie za innych ludzi w Peru. To są wartości największe. I ja zrozumiałem, że są w moim zakonie ludzie, którzy idą na całość i ja też bym się chciał ofiarować, by powstały z tego jakieś owoce - mówił w Polskim Radiu 24 ojciec Bogusław Dąbrowski.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA literatura Kościół społeczeństwo KSIĄŻKA ewangelia Afryka religia

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Podróż do Ugandy i Puerto Rico

Tym razem zapraszam na muzyczną podróż do Ugandy za sprawą historii "Królowej z Katwe" - opowieści o Ugandzie, jej historii i położeniu. Będzie też król reggaetonu i trap - gwiazda z Puerto Rico - Ozuna (obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych artystów całej sceny Latino) i pierwsza część przeglądu barwnego słoweńskiego rynku muzycznego
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka

Przez szachy do gwiazd – w SOM Chess Academy w Ugandzie

"Zmieniamy życie dzięki szachom, ruch za ruchem" – tak brzmi motto szkoły szachowej SOM Chess Academy, która działa w jednej z najbiedniejszych dzielnic Kampali. Wioletta Myszkowska, zainspirowana biograficzną książką "Queen of Katwe" Tima Crothersa opisującą życie jednej z absolwentek szkoły Phiony Mutesi, postanowiła odwiedzić to miejsce i porozmawiać z założycielem i dyrektorem SOM Chess Academy Robertem Katende.
Zobacz więcej na temat:  Wioletta Myszkowska Klub Trójki Trójka Afryka szkoła szachy społeczeństwo