Nauka

Festiwal Nauki także w Dąbrowie Górniczej

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2011 05:00
Magdalena Kot-Radojewska: Organizując nasz Festiwal Naukowy, dajemy mieszkańcom unikatową szansę zafascynowania się tą dziedziną wiedzy.
Audio
Festiwal Nauki także w Dąbrowie Górniczej
Foto: fot. kopernik.org.pl

- Pomysł na zorganizowanie Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej pojawił się siedem lat temu. Nasze miasto nie jest zbyt duże i nie mamy zbyt wielu możliwości, by uczestniczyć w podobnych przedsięwzięciach. Dlatego wzorem miast takich jak Warszawa, postanowiliśmy pokazać mieszkańcom, co się w nauce dzieje – powiedziała Magdalena Kot-Radojewska, koordynator Festiwalu.

O swoim przedsięwzięciu opowiedziała w "Naukowym Wieczorze z Jedynką". 

Podkreśliła, że nauka przyciąga mieszkańców, ale na początku podchodzili do tego projektu z nieufnością. - Festiwal jest adresowany do młodzieży w każdym wieku. Wykłady prowadzone są wraz z przedstawianiem eksperymentów naukowych i są tak ciekawe, że żałuję, że w czasach mojej młodości na takie nie chodziłam, bo wtedy nie musiałabym podrabiać zwolnień szkolnych – zachęcała gość radiowej Jedynki.

Według niej nawet ta nauka, która wydaje się bardzo trudna jest niezwykle pasjonująca.

Na tegorocznym Festiwalu będzie można uczestniczyć w wykładach m.in. o informatyce śledczej,warsztatach poświeconych art-recyklingowi, szybkim samochodom i "wściekłemu azotowi".

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Cudowny świat nauki" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Czytaj także

Śpią dłużej o godzinę i od razu znikły nieobecności

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2010 07:58
W jednej z angielskich szkół przesunięcie początku codziennych zajęć o godzinę później poprawiło uczniowską frekwencję. To na razie eksperyment, ale obserwują go naukowcy badający, jak pamięć nastolatków działa w ciągu dnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kopernik" z atrakcjami - zobacz filmy i zdjęcia!

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2010 15:00
Po "Wielkim Wybuchu" inaugurującym działalność Centrum Nauki Kopernik, jego drzwi są otwarte dla zwiedzających.
rozwiń zwiń