Nauka

Politechnika Warszawska ma nowe, supernowoczesne laboratoria

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 09:00
28 nowoczesnych dobrze wyposażonych laboratoriów dydaktycznych działać będzie w rozbudowanym Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/domena publiczna

We wtorek uroczyście sfinalizowano uczelnianą inwestycję.

Dziekan Wydziału EiTI, prof. Krzysztof Zaremba zaznaczył, że gmach jego wydziału powiększył się o ponad 5 tys. m kwadratowych. To powierzchnia, na której znajdują się nowoczesne laboratoria badawcze, m.in. laboratorium techniki kosmicznej, wirtualnej rzeczywistości czy bioinżynierii medycznej.

Cały koszt projektu to ponad 50 mln zł, z czego 17 mln to koszt aparatury. Projekt realizowany jest dzięki środkom unijnym. - To będzie skok jakościowy, jeśli chodzi o warunki, w jakich będziemy prowadzili laboratoria studenckie - ocenił dziekan.

(ew/PAP)

Zobacz więcej na temat: NAUKA technologie Warszawa
Czytaj także

Nowe procesory bezbłędnie rozpoznają naszą twarz

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 22:22
Większa wydajność, wolniejsze zużycie baterii, dużo lepsze generowanie grafiki - to właściwości nowych procesorów, które już wkrótce trafią na rynek. Na targach IFA w Berlinie gigant z Doliny Krzemowej zaprezentował szóstą generację modelu Intel Core.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studencki robot pomoże chorym

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 11:11
Młodzi naukowcy z Krakowa, którzy stworzyli pomocnego w ciężkich chorobach robota - z czekiem na 100 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe ogniwa słoneczne z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 01:00
Nowoczesne, polskie ogniwa słoneczne mogą znacznie obniżyć koszt energii ze słońca. Mówi o tym wynalazczyni Olga Malinkiewicz, która dziś w Warszawie, w Ministerstwie Gospodarki podpisuje umowę z japońskim inwestorem Hideo Sawadą. Projekt wspiera spółka skarbu państwa - ARP Venture.
rozwiń zwiń