Nauka

Startuje genewska Wystawa Wynalazków

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 11:11
Wynalazcy, firmy i eksperci uniwersyteccy zbierają się dziś na wspólnych targach w Genewie. Rozpoczyna się tam czterdziesta czwarta Międzynarodowa Wystawa Wynalazków.
Audio
  • Trwa Wystawa Wynalazków w Genewie - IAR, Rafał Motriuk
Genewa z lotu ptaka
Genewa z lotu ptakaFoto: Alexey M., lic. CC 4.0 (wikimedia)

Swój udział zapowiedziało prawie siedmiuset wystawców z czterdziestu krajów, także z Polski.

Zwiedzający zobaczą prototyp telewizora 3D, do którego niepotrzebne są specjalne okulary, lekki składany skuter, czy bioniczne trzustki wspomagające ludzi z cukrzycą. Jury wręczy specjalną nagrodę najzdolniejszemu wynalazcy; własne wyróżnienia przedstawią też dziennikarze i publiczność.

Genewskie targi cieszą się sporym uznaniem; to tu w 1972 roku po raz pierwszy pokazano samochodowy katalizator. Pięciodniowej imprezie patronuje Światowa Organizacja Własności Intelektualnej.

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prysznic na Marsie? Wynalazek Polaków to umożliwi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 11:58
Polscy naukowcy wynaleźli "Fog", czyli prysznic, zamknięty w niewielkiej walizce, umożliwiający kąpiel w dwóch szklankach wody. Prysznic prawdopodobnie będzie można brać… na Marsie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbierali na wynalazek, który nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 15:00
Internetowy portal Kickstarter zawiesił projekt zbierania pieniędzy od internautów na nowoczesny wynalazek - laserową maszynkę do golenia. Okazało się, że domniemany producent nie ma nawet prototypu swego urządzenia.
rozwiń zwiń