X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Nowe dyski

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2010 09:40
Nowy standard dysków twardych może być kłopotliwy dla starszych systemów operacyjnych.
Audio

Dzięki nowym standardom, komputerowe twarde dyski już niedługo będą znacznie wydajniejsze od dzisiejszych - zapowiadają eksperci. Przejście na nowy system może jednak okazać się problematyczne dla wielu użytkowników starszego sprzętu.

Będzie to największa zmiana w technologii zapisu danych na magnetycznych twardych dyskach od 30 lat. Do użycia wchodzi bowiem tak zwany Zaawansowany Format. Zmiana polega na zwiększeniu pojemności sektorów, czyli jednostek zapisu informacji na dysku. Do tej pory miały one rozmiar 512 bajtów. Zaawansowany Format wykorzystuje sektory osiem razy pojemniejsze - 4096 bajtów. Dzięki temu dyski staną się większe, bardziej stabilne i będą zużywać mniej energii. Wydajność zapisu danych wzrośnie nawet o 11 procent, zapewniają wynalazcy formatu z firmy Western Digital.


Międzynarodowe stowarzyszenie zajmujące się standardami twardych dysków, IDEMA, potwierdziło, że wszystkie nowe dyski będą produkowane w nowym formacie od końca stycznia przyszłego roku. Będzie to kłopotliwe dla użytkowników starszych systemów operacyjnych, takich jak Windows XP, które nie będą współdziałały z nowym formatem. Specjalna funkcja może umożliwić współpracę, jednak nowe dyski pod starym programem będą wtedy o dziesięć procent wolniejsze.

Zobacz więcej na temat: firma windows xp
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Największa zmiana w technologii zapisu danych

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2010 21:47
Dzięki nowym standardom, komputerowe twarde dyski już niedługo będą znacznie wydajniejsze od dzisiejszych - zapowiadają eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputer kwantowy coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2010 10:16
Niezależne grupy badaczy znalazły alternatywne metody tworzenia splątanych cząstek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inteligentny automat

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2011 12:00
Wydawanie jedzenia to nie jedyna funkcja automatu ze słodyczami i napojami. Tym, którzy mają za długą brodę zaproponuje on brzytwę, łysi oprócz jedzenia mogą liczyć na szampon na porost włosów.
rozwiń zwiń