Nauka

"Mistrzowie Kodowania". Nagrodzono najlepiej kodujące szkoły

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 21:33
Galą programu IT Szkoła "Mistrzowie Kodowania" w stołecznej siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej podsumowano całoroczny ranking szkół i młodych programistów. Impreza odbyła się w związku ze zbliżającym się Europejskim Tygodniem Kodowania.
Audio
  • "Mistrzowie kodowania". Relacja Michała Fedusio (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wiceminister cyfryzacji Piotr Woźny podkreślił, że kodowanie przydaje się każdemu uczniowi. Szczególnie, że jest to umiejętność, której waga w życiu codziennym wzrasta.

- To jest jedna z najważniejszych spraw, które staramy się wspierać. Wierzymy, że nauka programowania u najmłodszych to coś, co może przynieść bardzo dużą zmianę rozwojową. Kodowanie to najlepsza metoda nauki logicznego myślenia, rozwiązywania problemów czy pracy w grupach - wyjaśnił wiceminister.

Jednym z laureatów Rankingu IT Szkoły zostało 9. Liceum Ogólnokształcące w Gdyni. Tamtejszy nauczyciel informatyki Wiesław Niemociński powiedział, że uczniowie chętnie korzystają z kursów kodowania poprzez rozrywkę. - Nauka w dużej mierze odbywa się interaktywnie - zauważył.

W tegorocznym programie "Mistrzowie Kodowania" wzięło udział około 1,7 tys. szkół i 80 tys. uczniów.

TVP

***

Europejski Tydzień Kodowania odbędzie się w dniach 15-23 października.

IAR, kk

Zobacz więcej na temat: NAUKA technologie it
Czytaj także

Jaki komputer do pracy, a jaki do grania?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 16:07
Podobno mniej więcej co dwa lata komputery stają się coraz szybsze i mocniejsze. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści. Rozpoczyna się rok szkolny i akademicki, a to właśnie wtedy zwykle decydujemy się na kupno nowego sprzętu. Jak wybrać ten odpowiedni?
rozwiń zwiń