Jaki komputer do pracy, a jaki do grania?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 16:07
Podobno mniej więcej co dwa lata komputery stają się coraz szybsze i mocniejsze. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści. Rozpoczyna się rok szkolny i akademicki, a to właśnie wtedy zwykle decydujemy się na kupno nowego sprzętu. Jak wybrać ten odpowiedni?
Audio
  • Pomagamy przy wyborze sprzętu informatycznego (Dajesz Radę/Czwórka)
Wybór odpowiedniego komputera to wcale nie tak proste zadanie, jak się wydaje
Wybór odpowiedniego komputera to wcale nie tak proste zadanie, jak się wydajeFoto: Glow Images

- Podstawą jest odpowiedzenie sobie na pytanie: po co mi komputer - podpowiada Joanna Sosnowska, redaktor naczelna magazynu "Tech WP". - Ja stawiałabym przede wszystkim na prostotę designu i dobre parametry - dodaje. Jakie one są? 

W rozmowie z naszą ekspertką dowiedzieliśmy się, że na pierwszym miejscu listy parametrów do sprawdzenia powinna znaleźć się pamięć RAM, która pozwala nam na działanie kilku aplikacji jednocześnie. Następnie warto mieć na uwadze procesor. - Obecnie dostępne są wersje do różnych zastosowań: biurowo-domowych, biurowo-rozrywkowych albo zaawansowanych - przekonuje Joanna Sosnowska.

W audycji wyjaśnialiśmy także czy laptopy dorównują dziś komputerom stacjonarnym, jakie są najświeższe nowinki informatyczne oraz dlaczego, aby samemu poskładać komponenty komputera trzeba się na tym znać. Zapraszamy do wysłuchania nagrania "Dajesz Radę".  

***

Tytuł audycji: "Dajesz Radę"

Prowadzi: Domika Klimek

Materiał: Mateusz Kulik

Gość: Joanna Sosnowska

Data emisji: 27.09.2016

Godzina emisji: 14.07

jsz/kd

      

Czytaj także

Konkurs dla uczniów. Po co nam e-umiejętności?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 15:00
Świetnie poruszasz się w świecie nowych technologii? Nagraj minutowy film o tym, do czego mogą przydać się e-umiejętności i wygraj konkurs Edukacja z Panem T.I.K.-iem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobiety przed komputery! SGH czeka na studentki

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 13:30
Szkoła Główna Handlowa zachęca dziewczyny do studiowania informatyki. - To nie tylko programowanie, kodowanie, ale również social media czy zarządzanie - mówi koordynatorka akcji "Girls do IT", Agnieszka Machoń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W pułapce dodatkowych zajęć

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 16:33
Sport, gra na instrumencie, rysunek, a może nauka nowego języka obcego? Nie narzekamy na nadmiar wolnego czasu, a jednak ciągle chcemy w siebie inwestować. Jak to zrobić żeby czerpać z tego przyjemność i korzyści?
rozwiń zwiń