X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sierpień 1980 30-lecie
Section01
Section02
30-lecie

Z okazji 30. rocznicy utworzenia NSZZ "Solidarność" na antenie Polskiego Radia ukazały się rozmowy z uczestnikami wydarzeń sierpniowych, komentatorami życia społecznego i politycznego oraz historykami.

Narodziny wielkiego ruchu społecznego

O schyłku "epoki Gierka" i narodzinach Solidarności rozmawiają: Jerzy Borowczak, uczestnik gdańskiego strajku, prof. Andrzej Friszke i Zbigniew Gluza z Ośrodka KARTA.

Tego się nie da wymazać z historii

- Długo zastanawialiśmy się, kiedy zacząć ten strajk i jak nakłonić ludzi, żeby zastrajkowali wszyscy - mówił Jerzy Borowczak.

Bałem się, że strajk będzie rozbity

- Zorganizowałem ten strajk, ale parowozem, który go ciągnął był Lech Wałęsa - mówił Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu.

Strajk wisiał w powietrzu

- To był czas, że ludzie się buntowali. Strajk w stoczni i tak by się rozpoczął - mówią dziennikarze Janina Jankowska i Andrzej Gelberg.

Odkrywanie Solidarności

Rozmowa Jerzego Kisielewskiego z dziennikarzami Jarosławem Szczepańskim, Witoldem Ziółkowskim i Karolem Małcużyńskim o pracy mediów w sierpniu 1980.

Chwalmy się Solidarnością

O obchodach 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych opowiada Monika Kalinowska z Europejskiego Centrum Solidarności.

Historyczna sala BHP po remoncie

Historyczna sala, w której podpisano Porozumienia Sierpniowe jest jak nowa. Remont kosztował blisko 11 milionów złotych.