Kultura

Pójdzie siedzieć za ugotowanie Jezusa?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 11:00
Hiszpańskiemu artyście Javierowi Krahea grozi rok więzienia za film pod wiele mówiącym tytułem "Jak ugotować Chrystusa".

W trwającym 54 sekundy obrazie słynny prowokator pokazuje, jak zdjąć "ciało Jezusa" (figurkę)  z krzyża, upiec, a następnie - po trzech dniach - doprowadzić do jego cudownego zmatwychwstania. Utrzymany w konwencji programu kulinarnego, krótki film powstał w 1978 roku i dziś pamiętałaby o nim zapewne wyłącznie garstka koneserów, gdyby nie został wyemitowany w hiszpańskiej telewizji. Miliony telewidzów nie kryły oburzenia, a Javerowi Krahea grozi teraz rok więzienia za obrazę uczuć religijnych.

Film "Jak ugotować Chrystusa" można tymczasem obejrzeć w kilku popularnych serwisach internetowych.

guardian.com / mm

Zobacz więcej na temat: Hiszpania
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Sejm nie wykreśli z Kodeksu karnego art. 196 mówiącego o karaniu za obrazę uczuć religijnych.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 19:27
Posłowie przyjęli wniosek PO o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu zmiany Kodeksu karnego, autorstwa Ruchu Palikota. Za wnioskiem o odrzucenie projektu głosowało 389 posłów PO, PSL, PiS, SLD oraz Solidarnej Polski. Przeciw wnioskowi głosowało 66 posłów, głównie z Ruchu Palikota. Nikt nie wstrzymał się od głosu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nergal podarł Biblię. Sprawa w Sądzie Najwyższym

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 14:00
Gdański sąd okręgowy zwróci się do Sądu Najwyższego z prośbą o interpretację przepisów prawnych dotyczących obrazy uczuć religijnych.
rozwiń zwiń