X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Kongres intelektualny, polityczny i artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2011 10:00
Już dziś wykład profesora Zygmunta Baumana zainauguruje Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu. W jego programie liczne debaty i spotkania, wystawy, koncerty i spektakle teatralne.
Audio

Dla żądnych obcowania z kulturą, dyskusji o jej znaczeniu i potrzebach będzie to niesamowita gratka. W kongresie weźmie udział około 300 intelektualistów i artystów.

Temat wykładu profesora Baumana będzie nawiązywał do wątków podjętych w jego książce "Kultura w płynnej nowoczesności", która ukazała się wiosną w Polsce i Wielkiej Brytanii w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Prezydencji 2011. Profesor będzie mówił o roli Unii Europejskiej w kształtowaniu współczesnej kultury, związki między kulturą a globalizacją, sztuką i polityką.

Kongres będzie trwał 4 dni (od czwartku do niedzieli), a w jego programie znalazło się ponad 100 wydarzeń artystycznych. Hasłem przewodnim tegorocznego Europejskiego Kongresu Kultury jest  "Kultura dla zmiany społecznej" (ang. Art for Social Change).

Kongres podzielono na trzy bloki: intelektualny, czyli dyskusje na temat wpływu kultury na przemiany społeczne oraz gospodarcze na świecie; polityczny - podczas kongresu odbędzie się nieformalne spotkanie ministrów kultury krajów Unii Europejskiej; artystyczny - w jego ramach odbywać będą się pokazy filmów, spektakle, koncerty, wystawy.

Ciekawsze pytania kongresu to m.in.: jak skutecznie lobbować na rzecz kultury w Parlamencie Europejskim, czym jest dziś oryginał w sztuce, jak pogodzić prawa autorów z prawami odbiorców do partycypowania w kulturze.

Pina, Lupa i 10x10

Sekcję filmową zdominuje projekt przygotowany przez zespół Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Będzie to przegląd zatytułowany Funny Games EU. Program uzupełnią dwa pokazy specjalne zrealizowanego w technologii 3D dokumentu o Pinie Bausch pt. "Pina", w reżyserii Wima Wendersa.

 

 

Wydarzeniem muzycznym ma być m.in. projekt, w którym wezmą udział kompozytor Krzysztof Penderecki, gitarzysta zespołu Radiohead Jonny Greenwood oraz guru współczesnej muzyki elektronicznej Aphex Twin. Wśród wydarzeń teatralnych zapowiedziano m.in. premierę spektaklu Krystiana Lupy i Doroty Masłowskiej "Poczekalnia.0".

Krystian
Krystian Lupa z zespołem podczas próby do spektaklu. fot. Natalia Kabanow

 

Obok kameralnych projektów - takich jak eksperymentalne projekcje dźwiękowe - odbędą się spektakularne występy przeznaczone dla szerokiej publiczności, m.in. pirotechniczne widowisko plenerowe francuskiej Groupe F.

W Pawilonie Czterech Kopuł zostanie otwarta wystawa 10x10. Jest to projekt, w którym artyści i kuratorzy mierzą się z pytaniem czy sztuka jest narzędzie zmiany społecznej. Czy może realnie wpływać na społeczeństwo? Jakie jest niebezpieczeństwo "mówienia za innych".  Autorzy przedsięwzięcia zinterpretują hasło "art for social change" na różne sposoby, wykorzystując rozmaite media i przestrzenie.

Większość wydarzeń Europeskiego Kongresu Kultury będzie miało miejsce we wrocławskiej Hali Stulecia.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Polski desant kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2011 17:40
Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego wyjawił ambitny plan kulturalnych wydarzeń wokół polskiej prezydencji w UE. W "Klubie Trójki" zdradza także gwiazdy tegorocznego Festiwalu Malta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka na Europejskim Kongresie Kultury!

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2011 19:40
EKK to, bez wątpienia, najważniejszy punkt "Programu kulturalnego polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej". Nasi dziennikarze wybierają się do Wrocławia, by relacjonować przebieg Kongresu.
rozwiń zwiń