X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Żywe laboratorium Kieślowskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2009 13:07
Krzysztof Kieślowski ma już swoje muzeum. Zostało otwarte w Sokołowsku - miejscowości związanej z rodziną Kieślowskich.
Audio

 

Muzeum powstało w budynkach dawnego Sanatorium doktora Hermana Brehmera w Sokołowsku. Było to znane w całej Europie uzdrowisko dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych. Tu przez długi czas leczył się ojciec reżysera. W dolnośląskim miasteczku powstały także pierwsze filmy Kieślowskiego "Prześwietlenie" oraz "Szpital".

Najważniejszym obszarem działalności Muzeum Krzysztofa Kieślowskiego jest archiwizacja jego dorobku artystycznego. Żona zmarłego reżysera, Maria Kieślowska, przekazała na rzecz Muzeum materiały filmowe, korespondencję, którą Krzysztof Kieślowski prowadził ze swoim ojcem, plakaty i liczne pamiątki. Prezes Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ Zuzanna Fogtt powiedziała w rozmowie z Polskim Radiem, że docelowo w Muzeum Krzysztofa Kieślowskiego mają znaleźć się różnorodne materiały związane z działalnością reżysera. Będą to np. materiały filmowe, prace magisterskie, archiwalne wywiady. Nie zabraknie też warsztatów filmowych, dokumentalnych, scenopisarskich. „Muzeum ma być żywym laboratorium twórczości Krzysztofa Kieślowskiego”- dodała Zuzanna Fogtt.

 

Muzeum Krzysztofa Kieślowskiego zostało powołane do życia przez Fundację In Situ, Marię Kieślowską oraz Stanisława Zawiślińskiego.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Wspomnienie o Krzysztofie Kieślowskim

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2008 12:48
Z okazji 12. rocznicy śmierci Krzysztofa Kieślowksiego, reżysera wspominać będą jego znajomi, przyjaciele i współpracownicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„d.k.log 89+” w 20. rocznicę „Dekalogu” K. Kieślowskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2008 10:18
14 marca rozpoczął się drugi etap projektu „Dekalog 89 +” – konkurs na adaptację filmową opowiadań nagrodzonych w części literackiej. Konkurs ten jest adresowany do środowiska młodych filmowców. Duety twórcze (reżyser i operator) do 16 maja 2008 r.
rozwiń zwiń