X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Powstanie film o Robercie Dziekańskim

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2010 12:21
Dariusz Jabłoński nakręci film o Robercie Dziekańskim.
Audio

13 października 2007 r. na lotnisku w Vancouver ląduje Robert Dziekański. Polski robotnik z Gliwic przyleciał w odwiedziny do matki. Nie zna języka angielskiego. Po kilku godzinach spędzonych na lotnisku wzbudza zainteresowania ochrony, ta wzywa policję. Błyskawicznie osaczony przez czterech policjantów, rażony prądem nie jest w stanie się bronić (wg danych policji Dziekański zachowywał się agresywnie i rzucał krzesłem). Umiera na oczach setek pasażerów.

-Uważam, że brakuje filmów, które mierzą się z naszą drastyczną współczesnością - mówi Dariusz Jabłoński. Stwierdziłem, że po "Winie truskawkowym", który był taką poetycką impresją, powinienem szybko zmienić smak. Chcę zrobić film, który o coś walczy - dodaje reżyser.

- Dużo w sprawie Dziekańskiego wyjaśnił film wideo, który nagrał przypadkowy świadek wydarzenia. Pokazuje jak brutalnie Dziekański potraktowany został przez tamtejszą policję.

- Poprzez ten film chcę pokazać, jak bardzo nasz świat zmienił się po 11 września 2001 r. Oddaliśmy władzę w ręce ludzi, którzy mają nas chronić, a oni niestety często tego nadużywają - dodaje Dariusz Jabłoński.

Dariusz Jabłoński zapowiada, że zdjęcia do filmu rozpoczną się jesienią 2010 roku. Film będzie nosił tytuł "Imigranci". Autorem scenariusza jest Dariusz Jabłoński i Krzysztof Łukaszewicz.

(na podst. Trójkowo, filmowo; 28 lutego 2010, godz. 13.00)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Madonna reżyseruje

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2009 12:05
Do koncertu Madonny na warszawskim Lotnisku Bemowo pozostało już tylko kilka dni. A do tego czasu można śledzić dokonanie reżyserskie ikony popu. Film „Mądrość i seks” od piątku gości na ekranach polskich kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bieg Kukuczki"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010 14:38
Jerzy Kukuczka, jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów, zginął 24 października 1989. Odpadł ze ściany Lhotse na wysokości ok. 8200 m. Alina Markiewicz i Dariusz Załuski zdecydowali się w dość nietypowy sposób uczcić dwudziestą rocznicę jego śmierci- wyreżyserowali film przybliżający jego postać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scenariusz jak teledysk MTV

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2009 10:29
Od dwóch tygodni na dużym ekranie możemy oglądać film Pawła Borowskiego „Zero”. Gościem Ryszarda Jaźwińskiego w magazynie „Trójkowo, filmowo” był aktor - Krzysztof Czeczot.
rozwiń zwiń