Kultura

Polacy wyróżnieni w Karlowych Warach

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2010 12:05
Polscy aktorzy zostali wyróżnieni na 45 międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Mateusz Kościukiewicz i Filip Garbacz otrzymali ex-aequo nagrody w kategorii najlepszej roli męskiej.

Obaj polscy aktorzy wystąpili w dramacie filmowym reżysera Pawła Sali "Matka Teresa od kotów", który został ciepło przyjęty przez jury i festiwalową publiczność. Film oparty został na kanwie zbrodni dokonanej w Warszawie przed dwunastu laty.
Jak powiedział na zakończenie karlowarskiego festiwalu Mateusz Kościukiewicz, jego "rola jest opowieścią o zachowaniach ludzi, którzy popełniając najcięższe przestępstwo zbrodni mogą w sobie zachować choć odrobinę dobra".

Grand Prix karlowarskiego festiwalu - Kryształowy Globus - otrzymał hiszpański reżyser Augusti Vila za film "Moskitiera".
 

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

"Rysa" nagrodzona w Karlowych Warach

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2009 14:08
Trzy polskie filmy: "Rysa" Michała Rosy, "Do bólu" Marcin Koszałka i "Świnki" Roberta Glińskiego odniosły spory sukces na festiwalu w Karlowych Warach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wstrząsająca opowieść

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2010 08:27
"Matka Teresa od kotów" - przejmujący film Pawła Sali - będzie miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Zostanie zaprezentowany w Konkursie Głównym i będzie walczył o Kryształowy Glob
rozwiń zwiń