X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Przez życie z "Małgośką"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 14:25
"Liryczna kronika obyczajów" to film o ludziach, którzy idą przez życie z piosenkami Osieckiej na ustach. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 lutego.
Audio
  • Rozmowa z Pauliną Jaroszewicz i Martyną Kaczanowską
Agnieszka Osiecka
Agnieszka OsieckaFoto: www.okularnicy.org.pl

Trudno sobie wyobrazić poezję śpiewaną bez tekstów Agnieszki Osieckiej. Grupa młodych ludzi z Fundacji Multioptyka właśnie przygotowuje projekt kulturalny – film „Liryczna kronika obyczajów”, którego bohaterem może zostać każdy wielbiciel piosenek poetki.

– Osiecka powiedziała kiedyś, że jeśli miałaby pisać lepiej, to i tak wolałaby pisać gorzej, żeby dotrzeć do człowieka – mówią Paulina Jaroszewicz i Martyna Kaczanowska z Fundacji Multioptyka. Dokument będzie nie tyle przedstawiał sylwetkę Agnieszki Osieckiej, ile traktował o słowach jej piosenek, ich przesłaniu i sposobie, w jaki za ich pośrednictwem wyrażała siebie.

Goście „Stacji Kultura” chcą dotrzeć do osób, w których życiu piosenki Osieckiej odegrały ważną rolę. Każdy, komu „Małgośka” lub „Okularnicy” towarzyszyli w kluczowych momentach życia, może zostać bohaterem „Lirycznej kroniki obyczajów”.

– Agnieszka Osiecka napisała ponad 1200 tekstów, co jest rekordem w historii polskiej piosenki – mówią goście Czwórki. Jej teksty zawdzięczają popularność swojej uniwersalnej wymowie. Dotykają problemów, z którymi zmaga się każdy myślący i czujący człowiek. Dlatego trafiają do ludzi w każdym wieku, bez względu na zasób życiowych doświadczeń.

– Dostaliśmy już kilka przejmujących historii, które udowadniają, że piosenki Agnieszki Osieckiej pomagały przetrwać trudny czas, dodawały nadziei i kolorów w smutnym okresie PRL-u – mówią goście „Stacji Kultura”.

Aby podzielić się swoją historią związaną z piosenkami Agnieszki Osieckiej, należy do 10 lutego wysłać mail na adres multioptyka@gmail.com. Zgłaszać można się również za pośrednictwem strony internetowej fundacji i jej profilu na Facebooku.

Więcej w rozmowie z gośćmi "Stacji Kultura". Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ki/ŁSz

Zobacz więcej na temat: Agnieszka Osiecka Facebook
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Nie miała w sobie wiele z celebrytki

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 23:50
Dziś mija 15. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej. Wybitną poetkę wspomina kompozytor Jerzy Satanowski
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osieckiej i Przybory rozmowy odległe

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2010 17:00
– Cały czas się zastanawiam, czy te listy byłyby tak doskonałe, gdyby nie były pisane na takim niedosycie – mówił w "Klubie Trójki" Konstanty Przybora, syn Jeremiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nienaturalnie naturalna Magda Umer

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 10:00
Jeremi Przybora podziwiał jej swobodę podczas występów, a Magda Umer po prostu zawsze była sobą.
rozwiń zwiń